УГОРЦІ

Угорці — народ угорського походження. Більшість угорців сучасної України проживають компактно в Закарпатській області на території, що безпосередньо межує з Угорщиною. Угорська меншість характеризується значною стійкістю до асиміляції завдяки компактному розселенню в межах декількох районів, які межують з Угорщиною. Всього в Україні проживає  150 тис. чоловік.

У чотирьох вузах області відкрито групи з угорською мовою викладання (Ужгородський національний університет, Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут, Ужгородське училище культури, Берегівське медичне училище).

В Україні зареєстровано 88 періодичних видань угорською мовою, з них у Закарпатській області 20 періодичних видань угорською мовою (разом з дубляжем). На підтримку газети «Карпаті ігоз со» виділяються кошти з обласного бюджету (у 2006–2007 рр. виділено 175 тис. грн., 2008 р. передбачалося 100 тис. грн.). Із місцевих бюджетів на підтримку газет «Унгварі відекі гірек» (дубляж), «Берегсаз», «Нодьсевлош відекі гірек» (дубляж), «Берегі гірлап» (дубляж) щороку виділяються кошти сумою близько 500 тис. грн.

Угорська етнічна меншина є надзвичайно активною у політико-етнологічних процесах. Українські угорці намагаються включитися у політичну боротьбу не лише на регіональному закарпатському рівні, а й на загальноукраїнському.