АНОНС: 15 – 16 жовтня 2021 відбудеться Міжнародна наукова конференція «Без права повернення…»

Міжнародна наукова конференція «Без права повернення…»

До 80-ти річчя депортації етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу заплановано проведення Міжнародної наукової конференції «Без права повернення…».

  • Дата і місце проведення конференції: 15 – 16 жовтня 2021, м. Київ, вул. Леонтовича 5, зала засідань.
  • Організатори: Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Рада німців України, Міжнародне товариство німців України – Відергебурт.

В центрі уваги конференції стануть питання насильницької депортації (етнічних німців УРСР) громадян німецької національності у віддалені райони Радянського Союзу. Будуть проаналізовані умови і наслідки насильницької депортації, правовий статус та реальне становище німців у трудових таборах, трудармійців, мобілізованих на роботу до таборів НКВС, на лісорозробки, будівництво заводів та доріг, а також використання на примусових роботах інших категорій депортованих.

Під час роботи конференції буде розглянуто широке коло питань, пов’язаних з історією поселення громадян німецького походження (національності) на українських землях, розкриті їх здобутки і втрати на тлі історичних перетворень в Україні. Окремо розглядатимуться питання їх господарського та культурного внеску до надбань нашого суспільства в минулому, а також гірка доля у роки воєнного лихоліття Другої світової війни та у повоєнні десятиліття.

Детальна інформація про конференцію доступна за наступним посиланням.

З питань участі прохання звертатись до організаторів конференції:

  • Контактна особа: кандидат історичних наук Мудрієвська Ірина Ігорівна
  • E-Mail: irecc@ukr.net

Фото з сайту:Property times