ЧЕХИ

Чехи — західно-слов’янський народ, найближче споріднений з лужицькими сербами і словаками, заселяє головним чином Чехію.

Чеська мова — слов’янська мова, належить до групи західнослов’янських мов.

Значні громади чехів живуть у Франції, Великобританії, США, Словаччини, Хорватії, Австрії та Польщі. В Україні проживає  близько шести тисяч чоловік. Найбільша кількість чехів зосереджена в Житомирській області

У 1993 році було засноване Кримське культурно-просвітницьке товариство чехів «Влтава». У 2000 році в Одесі було створено національно-культурне товариство «Чеська родина», яка об’єднала етнічних чехів. Створені культурні товариства чехів на Волині та Донбасі.

У травні 1995 року було створено спільну земляцьку організацію Чеська національна рада  України (Česká národní rada Ukrajiny — ČNRU), що об’єднувала земляцтва різних областей України (серед них — Новогородівка, Львів, Одеса, Миколаївка, Луцьк, Дубно в Рівненській області, Сімферополь, Житомир, Коростень, Малин, Київ, Ужгород). Мета їхнього національно-культурного відродження — збереження чеської мови, чеської культурної спадщини, відновлення чеських шкіл, підготовка вчителів та відродження віри.