ЧЕЧЕНЦІ

Чеченці, які не переривають відносини зі своєю історичною батьківщиною, які почитають свою мову, віру, морально-культурні цінності, які змушені були по ряду суспільно-політичних, соціально-економічних причин емігрувати з історико-етнічних територій, які проживають за кордоном компактними громадами, утворюють діаспору чеченців, тим самим зберігаючи свою національну ідентичність.

Становлення, формування та історія розвитку чеченської діаспори пов’язані з історією еміграції народу. Історія еміграції чеченців в зарубіжні країни бере свій початок з давніх часів. Перш за все, цей процес пов’язаний з військово-політичними конфліктами першої половини XIX століття.

З метою об’єднання чеченців, які проживають в Україні, у червні 2011 року була зареєстрована Всеукраїнська громадська організація «Діаспора чеченського народу», обрані Голова, Голова правління, Наглядова Рада та Ревізійна комісія діаспори.

Участь у громадському житті суспільства, представництво у владних структурах, діяльність на благо суспільства – все це є показником росту громадянської активності представників діаспори чеченського народу. Захист прав і свобод земляків, підтримка соціально незахищених верств, сприяння у захисті законних прав чеченців в правоохоронних органах, судах, в т.ч. юридичний супровід судових позовів у разі обмежень і порушень їхніх громадянських прав і свобод, міграційна підтримка, профілактика міжнаціональних конфліктів, розвиток інформаційного забезпечення – це те коло проблем, яким займається Діаспора.

ВГО «Діаспора чеченського народу» займається також вивченням досвіду роботи зарубіжних чеченських діаспор, підготовкою, виданням і розповсюдженням аналітичних і довідкових матеріалів про становище співвітчизників, вклад вихідців з Чеченської Республіки у державне будівництво, економіку і культуру країн проживання, взаємодію земляцтв з органами державної влади.

З моменту свого заснування організація проводить активну роботу для зміцнення взаємовідносин  між чеченським та українським народами.