ЄВРЕЇ

Євреї в Україні — представники різних субетносів єврейського народу (ашкеназі, сефарди, кримчаки), які протягом останніх 2 тис. років проживали на територіях сучасної України.

Більшість євреїв України історично відносилися до ашкеназів, нащадків вихідців із середньовічної Німеччини та східно-європейських країн.

Мовою більшості євреїв України до XX ст. був їдиш, що виник на основі верхньонімецьких діалектів у взаємодії з семітськими (давньоєврейським) і слов’янськими елементами.

На території України мешкає близько 110 тис євреїв. Найбільша кількість єврейського населення припадає на Київ, а також Дніпропетровську, Одеську та Харківську області, найменша — на Тернопільську, Волинську та Івано-Франківську області.

Наприкінці 1920-х рр. загальна чисельність євреїв у сучасних межах України становила близько 2.5 млн чоловік. У наступні роки чисельність єврейського населення значно зменшилась внаслідок міграційних та етнічних процесів і передусім їх масового винищення в роки другої світової війни.