БІЛОРУСИ

Білоруси – друга за чисельністю національна меншина України. В Україні проживає 270 000 білорусів. Більшість білорусів проживає у східних та південно-східних регіонах України.

Всеукраїнська спілка білорусів створена у травні 2000 р.  в м. Києві. Відповідно до статуту організації основна мета Всеукраїнської спілки білорусів — об’єднання зусиль членів Союзу для реалізації їх спільних інтересів у сприянні збереженню національної, культурної, мовної, релігійної самобутності білоруської громади України.

Організації білоруської діаспори в Україні діють у наступних містах: Вінниця, Донецьк, Дніпропетровськ, Житомир,Запоріжжя, Ізяслав (Хмельницька область), Кропивницький, Київ, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Ужгород, Харків, Чернівці, Чернігів.

В україні функціонує краєзнавчий музей білоруського побуту та прикладного мистецтва (с. Гусарка, Куйбишевського району, Запорізької області).

На постійній основі випускається газета Білоруської общини Львівської області «Весткі з Беларусі», виходить газета «Біла Русь» Спілки білорусів Криму, випускається журнал «Крим-Білорусь», видані буклети про заходи білоруських організацій у м. Донецьку, м. Запоріжжя, Криму.

У 2016 році в місті Києві на вулиці Білоруській, 22 був відкритий Пам’ятник білорусам, загиблим за Україну.

Відомі українці білоруського походження: Олена Теліга – поетеса та літературний критик.