Звіт Уповноваженого ВР України з прав людини

За посиланням пропонуємо вашій увазі звіт Уповноваженого ВР України з прав людини за 2018 рік.

На сторінці 104 ви знайдете інформацію, що стосується дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, етнічного (національного) походженнядискримінації за етнічною ознакою в Україні та рекомендації до органів влади.

ТЕЗИ:

  • значна кількість питань, зумовлених наявністю різних проявів ксенофобії, расизму та нетерпимості, залишаються не вирішеними.
  • військовий конфлікт на сході України призвів до загострення частини проблем нацменшин
  • 2018 року Уповноваженим розглянуто 43 повідомлення про випадки дискримінації
    за ознаками раси, кольору шкіри, етнічного (національного) походження.
  •  у результаті моніторингу засобів масової інформації, соціальних мереж Уповноваженим було відкрито 37 ініціативних проваджень за виявленими інцидентами,що мали ознаки расової дискримінації або були спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та нетерпимості

РЕКОМЕНДАЦІЇ:

Кабінету Міністрів України внести зміни до Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого роз порядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 № 701, з метою вжиття дієвих заходів для повноцінної інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.
Міністерству внутрішніх справ України розробити алгоритм взаємодії (спільних дій) органівдержавної влади, органів місцевого самоврядування, представників ромських громадських організацій у разі виявлення стихійних ромських поселень.
Державній міграційній службі України активізувати роботу щодо документування представників ромської національної меншини, у тому числі шляхом спрощення для них відповідних процедур.
Органам місцевого самоврядування та місцевим органам державної влади у місцях компактного проживання ромів провести у першому півріччі 2019 року оцінку потреб представників ромської національної меншини на місцях та розробити плани комплексних заходів, спрямованих на вирішення соціальних питань ромів.

Повний текст тут: http://www.ombudsman.gov.ua/files/Dopovidi/Report-2019.pdf

Ознайомлюйтеся!