Заява Уповноваженого ВР з прав людини щодо оголошень на залізничному вокзалі Києва

‼️При здійсненні повноважень з моніторингу дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні, здійснюваного Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини на підставі статті 10 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», виявлено інформацію, яка спрямована на порушення рівності прав і свобод представників ромської національної меншини. А саме — на Залізничний вокзал «Київ-Пасажирський» розклеєно низку оголошень «Вас можуть пограбувати цигани» .

Розміщення такого характеру повідомлень є прикладом поширення мови ворожнечі стосовно представників ромської спільноти, адже призводить до формування негативного ставлення до усіх без виключення ромів, може стати причиною розпалення міжнаціональної ворожнечі.

З огляду на зазначене, Уповноважений Людмила Денісова звернулася до Укрзалізниця — Ukrzaliznytsia з вимогою вжити заходів щодо усунення зазначених вище дискримінаційних оголошень, а також провести роз’яснювальну роботу серед працівників щодо своєчасного реагування та недопущення подібних випадків у майбутньому.

Питання дотримання рівності прав представників національних меншин, запобігання та протидія поширенню мови ворожнечі за національною ознакою перебуває на особистому контролі Уповноваженого.

текст з фб Уповноваженого ВР з прав людини