ЗАЯВА ЩОДО СИТУАЦІЇ З НАПАДАМИ НА ПРЕДСТАВНИКІВ РОМСЬКОЇ ГРОМАДИ

Керівництво організацій, що підписалися нижче, занепокоєне збільшенням кількості та розширенням географії нападів на представників ромської громади в останні тижні. 22 травня відбувся черговий напад радикально налаштованих осіб на ромський табір на Тернопільщині. Тимчасові легкі будівлі, в яких проживали роми, були спалені. Під час нападу невідомі особи відкрили стрілянину, ймовірно, з травматичної зброї. В цей час у таборі перебувало більше 30 дітей.

Ми рішуче засуджуємо спалення табору, розташованого в Великогаївському лісі Тернопільської області, так як і подібні напади на ромську чи інші спільноти України. Тільки за попередній місяць було зафіксовано декілька аналогічних інцидентів в Києві і во Львові. Ми закликаємо правоохоронні органи докласти всіх зусиль для повного, по можливості оперативного і ефективного розслідування нападу на ромську табір на Тернопільщині, так само як і попередніх нападів. Очевидно, що безкарність тільки веде до ескалації насильства. Ми вимагаємо притягнення винних у цих злочинів до відповідальності.

Просимо керівництво країни, уряд, інші органи влади та місцевого самоврядування, офіс Уповноваженого з прав людини тощо вжити усіх необхідних заходів реагування на дану ситуацію та провести заходи, необхідні для недопущення подібних ситуацій в Україні. Ми звертаємо увагу на неприпустимість розпалювання ненависті по відношенню до ромів. Публічне розпалювання ворожнечі необхідно рішуче припиняти, тому що воно веде до насильства. Крім того, ми вважаємо важливим здійснювати системну роботу щодо повноцінної інтеграції представників ромської громади до українського суспільства.

Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Зісельс Й.С.

Президент та голова правління МГО «Інтернаціональний Союз» Гончаров Д.У., Карякіна Д.С.

Голова Ради національних спільнот України Аванесян А.Д.

Голова Асамблеї національностей України Тагієв Р.С.

Голова Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської Ради при Міністерстві культури України Садаєв С.А