Відбулося чергове засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

6 липня представник МГО «Інтернаціональний Союз» Рінат Ковбасюк відвідав чергове засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин порядком денним якого було «Заслуховування інформації представників Кабінету Міністрів України, відповідальних міністерств та відомств щодо стану реалізації Рекомендації парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території в зоні проведення антитерористичної операції».

Як зазначив голова Комітету Григорій Немиря «Згідно з останнім глобальним звітом щодо вимушених переселенців Україна посідає четверте місце у світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб після Сирії, Іраку та Йемену. Це безпрецедентна кількість людей!». Також він відзначив, що варто враховувати думку наших колег з міжнародних неурядових організацій при формуванні основних положень відповідної політики. На розширеному засіданні Уряд представляли заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін та заступник міністра з питань ВПО Георгій Тука. Під час свого виступу Віталій Мущінін повідомив, що Міністерство соціальної політики надіслало до ВРУ матеріали щодо виконання рекомендацій парламентських слухань та висловив сподівання, що сьогоднішня дискусія дозволить обговорити проблемні питання та знайти шляхи їхнього вирішення. «Немає і не буде звітів. Наше міністерство наразі складається з чотирьох осіб. Знаю про найболючіші проблеми: поновлення соціальних виплат та забезпечення житлом. Намагаюся зробити усе від мене залежне»,- сказав Георгій Тука.

В ході засідання Комітету представник МГО «Інтернаціональний Союз» Рінат Ковбасюк зустрівся зі спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні паном Режісом Брією під час якої коротко проінформував про сучасний стан етнополітики в Україні та зокрема закликав пана Брію обєднати зусилля Ради Європи та представників неурядових організацій з метою недопущення проявів ксенофобії та расизму.