ВІДБУЛАСЬ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДОКТОРА АЛЬФРЕДА АЙСФЕЛЬДА «НІМЦІ В УКРАЇНІ: ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА». ЗАХІД ВІДВІДАЛА КООРДИНАТОР СЕМЕНЮК М.О.

У Національному музеї літератури України відбулась презентація мобільної виставки доктора Альфреда Айсфельда «Німці в Україні: історія і культура»

Мобільна виставка була розроблена у 2016 році доктором Альфредом Айсфельдом спільно з Радою німців України. Історична інформація про німців в Україні систематизована та відображена на 24 стендах, починаючи від Х століття і закінчуючи 1939-м роком. Автор зазначив, що головна функція виставки надати інформацію достовірно, наочно та доступно для аудиторії. Унікальний матеріал проілюстрований картами, документами і фотографіями викликає інтерес та є засобом популяризації історії німців в Україні. Життя етнічних німців залишило вагомий культурний та історичний відбиток на території України, тому найближчим часом планується проведення відкритих лекцій по регіонах та створення другого етапу наукового проекту.

Представляємо основні тези, що були озвучені доктором Альфредом Айсфельдом на лекції:

«… територія України була місцем, де проживали різні народи. Наприкінці раннього Середньовіччя Галицькі і Київські купці обмінювалися дипломатичними місіями із німецькими королями й імператор Священної Римської імперії німецької нації. Німецькі купці, ремісники, селяни, солдати, вчені знайшли собі нові поселення у Галичині, на Волині, Закарпатті, а також у Криму. Там вони були вдома, могли зберігати свої вірування та рідну мову, свої звичаї і традиції. Вони були частиною багатонаціонального і багатоконфесійного населення своєї Батьківщини. В економічному, науковому, культурному та політичному житті вони відігравали все важливішу роль. Численні чиновники, офіцери, підприємці та науковці укладали міжетнічні шлюби, жили двома мовами і культурами, активно виступали за українську мову і культуру, з часом самі асимілювалися. Поширення на українські землі західного досвіду будівництва здійснювалося за участі іноземних спеціалістів в т.ч. німецького походження. Особливий слід німців помітний в сакральній архітектурі, виникають нові стилі, у яку німці вносять індивідуальну ноту».