В Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин обговорили питання права представників етнічних громад на навчання рідною мовою в умовах впровадження реформи освіти

Сьогодні в рамках Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулася дискусія щодо актуальних питань порядку денного у сфері його відання.

Було заслухано інформацію Міністерства освіти і науки України щодо забезпечення особам, які належать до національних меншин, права на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти в умовах запровадження реформи освіти.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підкреслила, що її відомство стоїть на сторожі захисту прав усіх дітей, незалежно від національності, та закликала підвищити кількість годин викладання української мови у школах для національних меншин.

Член Комітету Василь Брензович наголосив, що це дуже важливе питання оскільки стосується освіти для мільйонів громадян України.

Члени Комітету обговорили проведення комітетських та парламентських слухань на тему: невідкладні заходи щодо захисту прав ошуканих вкладників (звернення народного депутата України Тимошенко Ю.В.). Члени Комітету заслухали інформацію представників Зборів ошуканих споживачів фінансових послуг.

«Це позапартійне питання. Люди втратили кошти, які заробляли все життя важкою працею. Є певні зобовязання держави, які не дотримуються»,- сказав Голова Комітету Григорій Немиря.

Члени Комітету вирішили провести комітетські слухання з цього приводу найближчим часом.

Йшлося також про забезпечення дотримання прав і свобод правозахисної та адвокатської спільноти. З цього питання виступили: перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук, заступник начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України Ігор Пахолок, заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України Віталій Маяков, заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Руслан Дударець.

У цьому звязку Заступник Голови Комітету Георгій Логвинський закликав докласти усіх можливих зусиль для уникнення протистояння між адвокатами та правоохоронними органами.

На дискусії у Комітеті 2 листопада були присутні наступні народні депутати-члени Комітету:

Голова Комітету Григорій Немиря

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан

Заступник Голови Комітету Георгій Логвинський

Член Комітету Василь Брензович

Член Комітету Рефат Чубаров