В Києві пройшов колоритний і масштабний фестиваль «День Незалежності Грузії в Україні»

Координатор проектів МГО «Інтернаціональний союз» Шереметьєва Лариса взяла участь у фестивалі «День Незалежності Грузії в Україні»

27 травня на Співочому полі в Києві пройшов колоритний і масштабний фестиваль «День Незалежності Грузії в Україні». Головними організаторами свята стали — Грузинська Діаспора в Україні на чолі президентом Ніколозом Гугешашвілі і віце-президентом Іраклі Качарава та компанія «Квартал Концерт».

Гості святкування змогли зануритися в культуру і традиції колоритної країни сонця і високих гір. На фестивалі кожен бажаючий міг взяти участь в численних майстер-класах з приготування страв і традиційних народних промислів, дізнатися тонкощі виготовлення вина «KARTULI VAZI», які розкрив головний винороб заводу «Тифлисский винный погреб» Зураб Ушараушвілі, скуштувати чудові страви грузинської та української кухні від сімї ресторанів.

Організатори фестивалю намагалися зробити свято незабутнім. Так, один з моментів назавжди увійде в історію, як наймасовіший грузинський тост. 1027 гостей взяли участь у цьому масштабному процесі, підняли келих з чудовим вином ТМ «Kartuli Vazi», встановивши рекорд України! Рекорд підраховував експерт національного реєстру рекордів України Віталій Зорін.

Крім шанованих гостей Грузинської Діаспори, заглянули на Співоче поле і українські знаменитості: телеведуча Марина Леончук, актор Володимир Горянський, телеведуча і волонтер Соломія Вітвіцька, яка на фестивалі презентувала мультимедійний соціальний проект «Переможці». Також на святі відбулася презинтація романтичної комедії про україно-грузинське кохання від головного героя шоу «Холостяк-6» Іраклі Макацарія.

Під час офіційного відкриття фестивалю представники Патріарха — Архієпископ Рівненський і Острозький, Архімандрит Кіріон (Інасарідзе) — нагородили Ніколоза Гугешашвілі орденом української православної церкви Миколая Чудотворця.

Урочисту частину святкування відкрив харизматичний вокальний квартет «Qartuli xmebi». Крім того на сцені виступили грузинський гурт «Bani» з піснями про справжні почуття, міцну дружбу і любов до батьківщини, чудова вокалістка, представниця Грузії на конкурсі Євробачення-2017 Тако Гачечиладзе і драйвовий електро-фолк бенд Kahaberi&Khanums.

Справжнім подарунком для всіх гостей стали, привітання від відомих грузинів — Нані Брегвадзе, Mgzavrebi та інших, запальні народні танці відомого в Європі грузинського ансамблю танцю BATUMI, а також українського заслуженого академічного ансамблю ім. П. Вірського. Вперше в історії два колективи злилися в єдиному номері, продемонструвавши справжню дружбу двох народів.

Весь день на сцені були ведучі свята Іван Городецький від України і Ніно Хубутія від Грузії.

Гуляння тривало з одинадцятої ранку і до пізнього вечора. На Співочому полі панувала незабутня атмосфера, колорит, гостинність і привітність, веселість і святковий настрій. Організатори пообіцяли, що фестиваль «День Незалежності Грузії в Україні» стане щорічною традицією.

В цьому році, 26 травня, Грузія відзначає свій 99-рік від Дня незалежності. Зазвичай вихідний випадає тільки на 26 число, але ось гуляння продовжилися і 27 травня теж.