В КИЄВІ ПРОЙШОВ ГЛОБАЛЬНИЙ САМІТ ЗА МИР: КИЇВ – 2017

В Києві пройшов Глобальний саміт за мир.

На саміті розглянули рішення, спрямовані на протидію посиленню у світі насильства.

Провідні вчені, Нобелівські лауреати та політичні лідери з 21 країн світу зібралися в Києві на глобальному Саміті за Мир, щоб представити інноваційні рішення проблем війни і соціальних конфліктів, нові підходи досягнення національної безпеки й мира в усьому світі.

Організаторами цієї конференції є Глобальний Союз Учених за Мир (ГСУМ, GlobalUnionofScientistsforPeace) – міжнародна коаліція відомих вчених, діючих та колишніх глав держав, дипломатів й освітян, присвячена справі досягнення миру.

Серед учасників конференції – президент Колумбії Хуан Мануель Сантос, лауреат нобелевської премії миру в 2016 році за припинення багаторічної громадянської війни у своїй країні; колишній Президент Республіки Мозамбік Йоаким Чіссано, який в 1992 році застосував програми ГСУМ для припинення громадянської війни та покращення добробуту громадян; д-р Раджендра Пачаурі, колишній голова Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (ІРСС), лауреат Нобелевської премії миру 2017 року.

Координатори проектів МГО «Інтернаціональний Союз» Шереметьєва Лариса та Тихонова Мирослава взяли участь у Глобальному Саміті за Мир.

Президію Глобального саміту очолював міжнародний президент ГСВМ Джон Хегелін – всесвітньо відомий квантовий фізик та активний пропагандист миру. Співголовами президії конференції від України стали генерал Василь Крутов, доктор юридичних наук й колишній керівник Антитерористичного центру та директор Інституту психології Академії педагогічних наук академік Сергій Максименко.

Глобальний Союз Учених за Мир був створений в 2005 році з наступною місією:

  • Зупинити поширення ядерної та інших видів зброї масового знищення;
  • Зменшити залежність від насильницьких методів вирішення конфліктів;
  • Запобігти накопиченню в суспільстві протирічь і напруженості, які призводять до тероризму і соціальних конфліктів;
  • Проводити наукові дослідження і пропагувати ненасильницькі наукові підходи до запобігання конфліктів, сприяти національній безпеці і досягненню загального миру.

Асамблея Глобального саміту розглянула велику кількість рішень і перспективних нових ідей, які охоплюють широкий спектр підходів до освіти, безпеки та оборони, економіки, існуючих соціальних систем й урядових структур, а також до захисту цивілізації від зростаючих загроз, спричинених глобальними кліматичними змінами. Асамблея ухвалила резолюцію із закликом до урядів країн світу впровадити ці перевірені на практиці рішення.

Особливе місце серед них займає підхід Brain-Based Approach to Peace (BBAP), який полегшує гострі стреси та викликану стресом насильницьку антисоціальну поведінку як на індивідуальному, так і на суспільному рівнях. Цей підхід офіційно схвалений та втілений вже у 38 країнах світу, у тому числі у 22 країнах Латинської Америки, де BBAP було впроваджено у державну освіту та підготовку національної міліції.

Військове застосування BBAP передбачає колективну практику трансцендентальної медитації за допомогою спеціальних підрозділів, відомих як «Профілактичне крило», спрямованих на нейтралізацію суспільного стресу та запобігання розвязуванню військових конфліктів.

Колективний вплив гармонії й соціальної когерентності, спричинених цією технологією свідомості, неодноразово допомагав запобігти чи припинити тероризм і бойові дії, перевести конфліктні країни у стан міцного миру з відповідними покращеннями економіки, здоровя нації та загальної якості життя. Подібну трансформацію у своїх країнах описали на саміті колишній президент Мозамбіку Жоакім Чіссано та представники інших держав. В ході Глобального саміту також було запропоновано впровадження підходу Brain-Based Approach to Peace в Україні.

Крім того, в резолюції Асамблеї було висловлено підтримку методам й технологіям протидії загрозі глобальної зміни клімату задля безпеки людства. Ефективні методи мінімізації кліматичних ризиків представив на саміті д-р Раджендра Пачаурі, колишній голова Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) та лауреат Нобелівської премії миру 2007 року.