В Києві пройде екранізована документальна виставка «Українська революція в 1917-1921 рр. в архівних документах»

Шановні друзі та партнери!

22 січня – день Соборності України.

Запрошуємо Вас прийняти участь у презентації екранізованої документальної виставки: «Українська революція в 1917-1921 рр. в архівних документах», розроблену та підготовлену співробітниками Державного архіву Київської області та присвяченої цьому знаменному дню української історії.

Виставка розрахована на широкий віковий та соціальний загал відвідувачів.

Місце та час проведення:

11-00, 22 січня 2015 р.

Державний архів Київської області, адміністративний корпус, м. Київ, вул.Мельникова, 40

День Соборності Україна відзначає щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Це свято, яке живе у серці кожного українця – патріота своєї держави, передає почуття гордості за свою націю, яка, пройшовши серйозні випробування, вибудувала свою незалежну державу. Упродовж багатьох століть залишається вкрай актуальною ідея всеукраїнської єдності.

В експозиції виставки буде презентовано близько 40 документів Національного архівного фонду України із зібрань провідних архівів України: Центрального державного архіву вищих органів влади і управління (ЦДАВО) України, Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г.С. Пшеничного, Державного архіву Київської області, які розповідають про події 1917-1921 рр. на Київщині у хронологічному порядку, а саме: 1917 «Українська Центральна Рада», 1918 «Гетьманщина», 1919 «Українська директорія», 1920-1921 «Селянський повстанський рух. Поразка».

До експозиції, також, включено документальні матеріали (листівки, плакати, фотографії) революційного спрямування 1917-1921 рр., зокрема: Циркуляр Повідомлюючого відділу при Київському міськначальнику, який наказує слідкувати за обігом документів та агентурою українських політичних партій, вказівки цього ж відділу про затримання Михайла Грушевського та Володимира Винниченка за їх діяльність та оригінали документів газетного та журнального фондів Державного архіву Київської області з даної тематики.

На заході, також, буде презентовано документальні кадри про період гетьманату, надані Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С. Пшеничного, де оригінали знаходяться на постійному зберіганні.

Чекаємо Вас на відкритті!