Уряд схвалив утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

12 червня Уряд схвалив утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. Тепер у системі центральних органів виконавчої влади з’являється окремий орган, до компетенції якого віднесено реалізацію державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин. Його діяльність спрямовуватиметься та координуватиметься  Кабінетом Міністрів України через Міністерство культури.
Відновлення окремого цeнтрaльного oргaну викoнaвчoї влaди з автономним статусом та ширшим спектром повноважень – так коментують рішення вітчизняні та зарубіжні аналітики і експерти міжнародних моніторингових організацій. Державна служба зможе більш оперативно здійснювати усі необхідні реєстраційні процедури, оперативно врегульовувати конфліктні ситуації у сфері міжрелігійних та міжнаціональних відносин, забезпечувати дотримання прав людини.
Мінкульту доручили внести до Кабміну проект положення про Службу. Крім того, повідомляється, що її офіс буде знаходитися в Києві на вулиці Прорізній, 15.
Нагадаємо, у  грудні 2010 року було ліквідовано Державний комітет України у справах національностей та релігій, функції якого було передано до реорганізованого Міністерства культури України.
Фото: Цензор Нет