У столиці України відбувся урочистий Іфтар

Президент МГО «Інтернаціональний союз» Даніл Гончаров, голова правління МГО «Інтернаціональний союз»Дарія Карякіна та координатор проектів МГО «Інтернаціональний союз» Лариса Шереметьєва брали участь у святкуванні Священного місяця Рамадан.

Президент МГО «Інтернаціональний союз» ДанілГончаров привітав Муфтія України шейха Ахмеда Таміма із Священним місяцем Рамадан.

Муфтій України шейх Ахмед Тамім відкрив захід вступним словом:

“Мусульмани України щодня, не тільки в Києві, а й в інших містах і селах, на протязі всього місяця діляться радістю з оточуючими, проводячи іфтари. І ми запрошуємо не лише мусульман, але і всіх, хто хоче підтримувати і розвивати відносини з нами. Це спияє зміцненню взаєморозуміння і підтримці солідарності в суспільстві для обєднання, для згуртованості, для протистояння злу, особливо коли релігія використовується для досягнення будь-яких особистих життєвих інтересів. Ми мусульмани – частина багатонаціонального суспільства країни, ми представники малих народів, але ми й громадяни нової України, яка може бути прикладом для оточуючих. У нас одна мета – щоб не було приниження гідності людини, щоб завжди панувала справедливість, а патріотизм був у душі кожного жителя України, не дивлячись на те -звідки він родом. Адже у кожного свій внесок в розвиток нашого суспільства. Ми потрібні один одному”.

Привітав присутніх зі святом й виступив з вітальною промовою, також представник Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, секретар священного сенату православної церкви Київського патріархату єпископ Євстратій:

“Шановні гості, – я від імені Ради церков і релігійних організацій вітаю всіх мусульман зі священним місяцем Рамадан. Дуже приємно, що у нас є така традиція щороку розділяти цю радість – що говорить про багаторічну співпрацю релігійних спільнот України. Торік Рада церков і релігійних організацій відзначила двадцятиріччя свого існування й співробітництва, невіддільною частиною якого є Духовне управління мусульман України на чолі з шейхом Ахмедом Тамімом. Сьогодні дуже значимий і повчальний з духовної точки зору день. Починали ми його на молитовному сніданку в Українському домі, продовжився він засідання Ради церков і релігійних організацій, на якому піднімалися питання наших спільних інтересів. А закінчуємо цей день, в такому доброму товаристві – на урочистій вечері іфтар. Це говорить про те, що Україна є земля міжконфесійного миру, взаєморозуміння і співробітництва”.

Продовжився захід музичними номерами від дитячих творчих колективів, офіційною вечерею й спілкуванням в невимушеній урочистій атмосфері. Проведення іфтарів в Київській соборній мечеті «Ар-Рахма» практикується вже багато років і ця добра традиція показує культуру Ісламу, гостинність і дружелюбність мусульман.