У Полтаві пройшов «День культури чеченського народу»

19 травня 2016 року голова правління МГО “Інтернаціональний Союз” Дарія Карякіна відвідала святкування дня Чеченської культури у Полтаві.

В цей день усі відвідувачі краєзнавчого музею імені Василя Кричевського змогли ознайомитися з танцями, піснями та обрядами цього народу, а також почули вірші Тараса Шевченка чеченською мовою. Як відзначили ведучі концертної програми, організатори вже не вперше проводять подібні заходи в різних містах України. Голова діаспори чеченського народу в Полтавській області Осман Муслімов був радий, що така подія нарешті відбулося і в Полтаві. Він розповів про важливість подібних заходів, і акцентував увагу на тому, що культура є чинником взаєморозуміння і обєднання суспільства:

В ході заходу з вітальним словом виступив Салман Садаєв, голова правління ВГО «Діаспора чеченського народу». Він розповів про активну діяльність організації, в число першорядних завдань якої входять: презентація чеченської культури українцям, захист прав представників діаспори та багато іншого. Салман Садаєв рекомендував відвідати сайт діаспори, де можна ознайомитися з повним звітом про діяльність діаспори за кожен рік. Крім цього, він розповів про роль діаспори в Комісії з питань міжнаціональних відносин Громадської Ради Мінкультури, головою якої також є Салман Садаєв.

Привітала чеченську громаду з цим святом і голова правління МГО “Інтернаціональний союз” Дарія Карякіна, вона зачитала присутнім листа від президента організації Даніла Усмановича Гончарова, в якому він подякував всім присутнім за їх внесок у збереження та поширення чеченскої культури, бо вони своєю роботою, творчістю та силою духу не тільки зберігають надбання предків, а й налагоджують діалог між українцями та чеченцями.

Представники чеченської громади Полтави разом з парафіянами місцевої мечеті представили пісні північнокавказького народу. Ансамбль пісні і танцю «Даймохк» виконав композицію «Нохчий К|ант». Читці Рамзан і Ельвіра продекламували вірші українського Кобзаря, поета Тараса Шевченка спочатку мовою оригіналу, а потім прочитали переклад твору чеченською. Шевченківська тематика в чеченській культурі отримала своє продовження.

Глядачам показали кліп відомого чеченського виконавця Шаріпа Умханова на пісню Кобзаря «Ніч яка місячна».

Історичні факти про Чечню, а також відомості про фізико-географічне положення, природні умови кавказької країни глядачам і учасникам свята представили наукові співробітники Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На заході також виступили офіційні представники влади та громадських організацій.

Завершилася святкова програма запальним виконанням кавказького народного танцю – лезгинки.

– Лезгинка – це не просто танець, а певний стан душі. Весь свій настрій і почуття танцюристи виражають саме в цьому танці. Лезгинка – це танець дружби, любові і щастя, – розповіли ведучі, представляючи глядачам хореографічний номер.

– Такі заходи проводилися по всій Україні. На жаль, тільки в цьому році черга дійшла до Полтавської області. Тому, це дуже радісна для нас подія. Представники чеченської діаспори з Києва дуже допомогли нам в організації свята. Наша мета – показати городянам, що ми громадяни України, а також показати, що ми поважаємо і не забуваємо свої рідні традиції. Сподіваюся, що духовність Полтавщини тільки збагатиться від наших культурних цінностей. Також ми хочемо розвінчати стереотип, з приводу того, що багато хто вважає чеченців бандитами, розбійниками. Ми є миролюбним народом, який має власні традиції і звичаї. І ми пишаємося ними. Тільки культура може примирити громади, в яких є певні розбіжності або конфлікти. Думаю, що ідеєю кожної народної культури є бажання нести добро людям. Це те, що потрібно зараз нам всім, – вважає Осман Муслімов.