У Міністерстві культури України відбулося перше засідання Громадської Ради нового складу

Сьогодні, за участі Міністра культури України Євгена Нищука та керівництва відомства, відбулося перше засідання Громадської ради при Мінкультури, сформованої на установчих зборах 7 липня цього року. «Події, які відбулися в 2014 році, і ті події, які, зараз, відбуваються на Сході нашої країни спричиняють загострення відчуття справедливості в людей і підвищеного градусу спостереження за органами державної влади, тому створюючи і оновлюючи тепер Громадську раду, в мене був заклик до Ініціативної групи, якій я дякую, за проведену роботу, в тому, щоб це було не фіктивне громадське зібрання, а дієвий механізм впливу на формування державної культурної політики», – зазначив під час свого виступу Міністр культури Євген Нищук.

«Є дуже важливим, щоб ми запустили роботу, напрацьовували конкретні рішення, конкретні закони, що важливо для нашої спільної справи. Тому, наголошую, ви – повноцінні колеги нашої діяльності. Тому щиро запрошую вас до спільної роботи!» Під час першого засідання розглядалася ціла низка організаційних питань, серед них обрання голови та заступників Громадської ради, визначення відповідального секретаря та порядок формування інституту експертів Громадської ради, складання плану роботи до кінця року, тощо.

Більшістю голосів головою Громадської ради при Міністерстві культури України обрано Богдана Кожушко (Українське товариство охорони пам’яток історії та культури), заступниками – Олену Стебельську (ГО «Арт-Креатив») та Салмана Садаєва (ВГО «Діаспора чеченського народу»).

Нагадаємо, що 7 липня відбулися установчі збори по формуванню Громадської ради при Мінкультури під час яких, шляхом рейтингового голосування, було сформовано новий склад Громадської ради у кількості 35 осіб та чотири комісії, які охоплюють найважливіші напрямки діяльності відомства.