У Міністерстві Культури обговорили питання створення Ради етнонаціональних організацій України

28 листопада у Міністерстві культури під головуванням першого заступника Міністра культури Світлани Фоменко відбулася робоча нарада за участі фахівців департаменту у справах релігій та національностей та представників авторитетних громадських організацій національних спільнот.

Учасники наради обговорили питання створення спеціального консультативно-дорадчого органу при Мінкультури з метою ефективної реалізації державної етнонаціональної політики та посилення комунікацій між національними спільнотами і державними органами, відповідальними за захист прав та інтересів національних меншин.

«Міністерство культури перебуває в постійній взаємодії із громадськими організаціями національних меншин та залучає їх до вироблення управлінських рішень. Оскільки захист прав національних меншин, задоволення їхніх соціальних і культурних потреб є одним із пріоритетних завдань української загалом та діяльності Мінкультури зокрема, ми знаходимося в постійному пошуку нових шляхів комунікації, співпраці та вироблення рішень в сфері етнонаціональної політики», — відмітила під час свого виступу перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко.

Саме з метою ефективної реалізації державної етнонаціональної політики Міністерство культури ініціює створення консультативно-дорадчого органу, який об’єднав би зусилля найбільш авторитетних і представницьких громадських організацій національних спільнот.

Стратегічна мета якого — прийняття рішень щодо розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин і забезпечення міжнаціональної злагоди та міжетнічного миру в державі».

Після тривалого обговорення піднятих питань, учасники зустрічі дійшли згоди в потребі створення такого органу, який координував би зусилля в напрямку напрацювання державної етнонаціональної політики та відображав інтереси всіх національних меншин. За основу було прийнято рішення про створення такого консультативно-дорадчого органу — Ради етнонаціональних організацій України та вже найближчим часом розглянути пропозиції щодо організаційних та концептуальних засад діяльності цього органу.