У лютому розпочнеться обговорення доповіді України щодо виконання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації

Відповідно до інформаціїї прес-служби Міністерства культури України, на початку лютого 2015 року має відбутись громадське обговорення 22-ї та 23-ї Об’єднаної доповіді України щодо виконання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрія Вітренка з представниками Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні – керівником програми «Демократизація і права людини в Україні» Василем Романюком та координатором цього проекту Оленою Кривко. У розмові взяв участь директор Департаменту у справах релігій на національностей Міністерства культури Андрій Юраш.

Громадське обговорення відбудеться після погодження тексту проекту Доповіді всіма профільними урядовими структурами, облдержадміністраціями та Київською міською державною адміністрацією. Андрій Вітренко запевнив, що надалі такі консультації та зустрічі з громадськістю відбуватимуться регулярно, а рекомендації та напрацювання незалежних експертів будуть враховані у відповідних звітних документах.

Довідково

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна» Міністерство культури відповідає за співпрацю з Комітетом з ліквідації расової дискримінації ООН. Відповідна доповідь готується на основі матеріалів від МВС, ГПУ, СБУ та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Міністерства охорони здоров’я, Міносвіти, Мінсоцполітики, Мінюсту, Держкомстату, Держкомтелерадіо.

У липні 2014 року Міністерство культури підготувало проект 22-ї та 23-ї Об’єднаної доповіді України про виконання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Доповідь містить інформацію про стан та практики застосування Конвенції у період з січня 2010 року до грудня 2013 року та враховує зміни в українському законодавстві, які відбулися за цей час.

Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації набула чинності для України з 1969 року. Вона зобов’язує державу вживати ефективних заходів, спрямованих на знищення расових бар’єрів, зокрема засудження будь-якої пропаганди і заборони будь-якого заохочування расової дискримінації та заборони організацій, основою діяльності яких є ідея расової дискримінації.