У комітеті з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

5 жовтня в Комітеті ВРУ з прав людини відбулися комітетські слухання на тему «Стан реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

В заході взяли участь координатор МГО «Інтернаціональний Союз» Рінат Ковбасюк, партнери організації: голова ВГО «Діаспора чеченського народу» Салман Садаєв та голова ГО «Союз гагаузів України» Василь Келіогло

«Незважаючи на декларовані державою рівні права для представників усіх національностей, саме роми є найбільш незахищеними та вразливими серед інших національних меншин, представлених в Україні. Наша сьогоднішня мета — обмінятися думками стосовно зазначеної стратегії та кроків, які можуть бути зроблені у цьому напрямку », — наголосив Голова комітету з прав людини Григорій Немиря.

Крім того, Григорій Немиря звернув увагу присутніх на те, що, на жаль, передумовою проведення сьогоднішніх слухань стали трагічні події у селі Лощинівка.

Нагадаємо, що 27 серпня 2016 в селі Лощинівка відбулися погроми будинків ромських родин і примусове виселення ромів з території села. Погромам передувала трагедія — вбивство дитини і затримання підозрюваного, місцевого жителя.

Директор Департаменту Міністерства культури Андрій Юраш запевнив, що міністерство робить усе можливе для інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та підкреслив важливість співпраці органів державної влади та ромських громадських організацій.

Член Комітету Василь Брензович наголосив, що проблеми ромів не можуть бути вирішені без відповідного фінансування та закликав створити спеціальний орган виконавчої влади з питань національних меншин. Він нагадав, що питання створення такого органу вже неодноразово підіймалося Комітетом з прав людини, але не було отримано жодної відповіді від уряду.

У слуханнях взяли участь також участь представники уряду, народні депутати, представники громадських організацій та експерти.