У Києві відзначили Міжнародний день Голокосту.

Сьогодні, 27 січня, Міжнародний День памяті Голокосту. Координатори проектів «Інтернаціонального союзу» Ірина Лобасок та Тетяна Курач відвідали щорічну Меморіальну церемонію, присвячену цій трагічній даті. Відкрив вечір прекрасний квартет «Cordes», композиціями з кінофільму «Список Шиндлера», музичними творами Баха і Пуччіні. На церемонії були присутні Міністр культури України Євген Нищук, начальник управління культури КМДА Діана Попова, Директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, представники 23 посольств різних країн, рабини, громадські діячі, колишні вязні та Праведники, а також молоде покоління, якому пощастило побачити живих свідків цієї трагедії.

Завершилася церемонія зворушливою постановкою ізраїльського театру «Секрет звуку» в постановці Морріса Асауліна «Паралельний світ».

Під час самої церемонії, яка виглядала дуже просто і разом з тим хвилююче, запалили шість свічок. Першу свічку запалили від імені держави Україна, зробив це міністр культури Євген Нищук. Другу свічку запалили від імені держави і народу Ізраїля, зробив це посол держави Ізраїль в Україні. Третю свічку запалили від імені громадських організацій України. Четверту свічку запалили від імені народів світу, робили це спільно представники 24 посольств, які прийшли на процедуру. Пяту свічку запалили від імені праведників, від імені тих людей, хто рятував євреїв під час Другої Світової війни, під час Голокосту. І шосту, останню свічку, запалили від імені молодіжних єврейських організацій.

Міжнародний день памяті жертв Голокосту є не тільки свідченням поваги до тих, хто вижив, і даниною памяті жертвам Голокосту, він містить заклик до дії. Він дає державам можливість брати участь у подальшій боротьбі з антисемітизмом і расизмом і розробляти освітні програми, які дозволять запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому. Освіта відіграє життєво важливу роль в створенні потенціалу протидії таким злочинам. Зокрема, воно допомагає формувати «культуру попередження», позбутися від забобонів, заохочувати мирне співіснування і права людини і сприяти повазі всіх народів.