У Києві відбувся семінар за темою «Поєднання різноманітних підходів до забезпечення рівності і антидискримінації»

26-27 вересня голова правління МГО «Інтернаціональний Союз» Дарія Карякіна та координатор МГО «Інтернаціональний Союз» Ірина Лобасок разом з партнерами організації, а саме Хатемом Ауді, Надією Єфимищ, Рустамом Гафурі та Салманом Садаєвим відвідали семінар за темою: «Поєднання різноманітних підходів до забезпечення рівності та недискримінації». В заході також взяли участь працівники державних органів, які займаються питаннями етнічної політики і забезпеченням прав людини, представники етнокультурних і правозахисних організацій громадянського суспільства, включаючи академічних експертів та журналістів.

Організаторам даного дійства виступив Європейський Центр із питань Меншин. Лекторами заходу виступили: позаштатний професор університету Гельсінкі, дослідник Фінської Академії Наук пані Рейоті Тайвонен та радник із засадничих прав, юстиції та внутрішніх справ для групи «Зелених»/Альянсу Вільна Європа пан Алексейс Дімітровс. Так зокрема пані Тойванен розповіла про введення недискримінаційних законів і нового курсу політики, метою якого є досягнення рівності у суспільстві. Пані професор поділилася інформацією про виховання індивідума в європейському суспільстві, якому змалечку прививають толерантність і повагу до осіб іншої національності. Зокрема в процесі цієї роботи застосовують освітні механізми.

В той же час, пан Алексейс Дімітровс присвятив свій виступ використання анти дискримінаційного законодавства для захисту меншин з особливим акцентом на досвіді балтійських країн. Він розповідає про взаємодію національних і наднаціональних систем захисту прав людини (Європейський Союз, Рада Європи, ООН) з новим органом, що займається питаннями національного законодавства в контексті європейської інтеграції та пострядянського правового мислення. Також під час семінару було обговорено можливості застосування різноманітних механізмів, що забезпечують участь національних меншин в житті суспільства і їх конструктивна взаємодія з органами державної влади і державного управління.