У Києві прошов дводенний тренінг для працівників Закарпатської, Одеської, Чернівецької та Житомирської редакцій національних меншин (радіо і телебачення) Суспільного мовника.

У Києві прошов дводенний тренінг для працівників Закарпатської, Одеської, Чернівецької та Житомирської редакцій національних меншин (радіо і телебачення) Суспільного мовника. Тренінг організований ПАТ «НСТУ», Академією Суспільного мовлення у співпраці з проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилання системи Суспільного мовлення в Україні». Однією з задач заходу є планування впровадження Концепції мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України. Рада Європи надала експертну підтримку для розробки Концепції і проведення першого публічного обговорення проекту концепції 13 лютого 2018 року.

Членом Наглядової Ради НСТУ обраним в категорії захисту прав нацменшин є голова правління Інтернаціонального Союзу Карякіна Дарія.

Низка стандартів Ради Європи у сфері суспільного мовлення – рекомендації Комітету міністрів та резолюції ПАРЄ – приділяють важливу увагу, у тому числі, забезпеченню голосу національних меншин. Зокрема, вони передбачають, що Суспільне мовлення має слугувати громадськості в усьому її різноманітті, у тому числі меншинам, які можуть не мати доступу до послуг на комерційному ринку. Також, Суспільне мовлення має надавати можливості різним соціальним групам, у тому числі культурним, мовним, національним, релігійним та іншим меншинам можливості отримувати та розповсюджувати інформацію, виражати себе та обмінюватися ідеями.


Суспільні мовники повинні інтегрувати всі спільноти, соціальні верстви та покоління, включно з меншинами, забезпечуючи при цьому повагу до різних ідентичностей та потреб. У цьому контексті слід звертати увагу на контент, що створюється такими групами і для таких груп, а також на доступ цих груп до суспільних медіа, їхню присутність та відображення в контенті.

Даний захід сприятиме ефективнішій інтеграцій редакцій мовами національних меншин в основні процеси філій та Суспільного мовлення загалом та сприятиме підвищенню знань та навичок працівників редакцій мовами національних меншин.


Текст та фото зі сторінки Медійні проекти Ради Європи в Україні