У Києві пройшов Кримський вечір з нагоди Міжнародного дня корінних народів

З нагоди Міжнародного дня корінних народів світу Міністерство інформаційної політики України та Меджліс кримськотатарського народу в Американському домі провели Кримський вечір («Qіrіmaksami» (Crimean evening).

“Сьогодні захід, який ми робимо з нашими партнерами Американським домом, присвячений відзначенню вже на офіційному рівні Міжнародного дня корінних народів, який святкується вже більше 10 років саме 9 серпня. Це ще один захід з точки зору промоції і просвіти щодо кримських татар і політики України по відношенню до корінного народу”, – розповіла перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. За її словами, у 2007 році ООН приймала базовий документ, що регулює правовідносини і права корінних народів, яких сьогодні налічується у світі близько 370 мільйонів осіб. “Тоді Україна, на жаль, утрималась від голосування і не підтримала цей документ. Проте в 2014 році Україна разом з Канадою приєдналися до цієї декларації і це стало перемогою нашої країни, коли ми вже заявили, що Україна – це країна, яка підтримує корінні народи”, – додала вона. Джапарова повідомила, що даний захід був реалізований в рамках стратегії щодо інструментів публічної дипломатії кримськотатарського району.

На заході також представлена виставка про етногенез, історію і культуру кримськотатарського народу (англійською мовою), яка була підготовлена Естонським інститутом з прав людини, Міністерством інформаційної політики України, Кримськотатарським ресурсним центром за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Окрім цього, відвідувачі змогли побачити сучасні роботи заслуженого художника України Мамута Чурлу та майстра картин з батіку Ельміри Сейт-Аметової.

“Виставка, яку можна побачити, вона адресована для закордонного читача. Вона стисло розповідає про нашу історію. Виставку ми плануємо направити у Міністерство закордонних справ, для того, щоб такі виставки можна було б влаштовувати в приміщеннях наших посольств”, – зауважила Еміне Джапарова.

Джапарова повідомила, що виставка розповідає про сьогодення, а саме про окупацію Криму Російською Федерацією. Також на виставці представлені експозиції з національним одягом та предметами побуту кримських татар. У ході заходу відбувся концерт, під час якого виступили відомі кримськотатарські співаки. “Цей концерт – це така спроба занурити наших гостей в атмосферу кримськотатарської культури. Адже ми згадуємо про Крим саме з точки політичних репресій, які там відбуваються, а саме культурний пласт ми забуваємо. Кожен такий публічний захід є способом захистити людей. Цей захід – це спроба підтримати тему Криму в інформаційному просторі України”, – сказала вона.

На захід завітала українська співачка Джамала.

Також на заході були присутні лідери кримських татар, Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров.

Як зазначив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, цей захід є ще однією спробою нагадати про судові переслідування щодо татар у Криму. “Для нас сьогодні цей день – намагання ще раз разом знайти якомога коротші шляхи до повернення Криму в український суверенітет”, – зазначив він.

Міжнародний день корінних народів світу відзначається 9 серпня починаючи з 1995 року за рішенням Організації Об’єднаних Націй. Саме в цей день у 1982 році вперше відбулось засідання Робочої групи з питань корінних народів.