У Американському Домі відбулася зустріч з відомою правозахисницею

30 червня в Американському Домі, в місті Києві відбулася зустріч з відомою вірменською правозахисницею, засновницею «Жіночого Ресурсного Центру» пані Ларою Агаронян

Пані Лара поділилася розповіддю про відстоювання прав жінок у Вірменії та на Кавказі в цілому, наклепницькі кампанії і розпалювання ненависті проти активісток як вияв реакції консервативного суспільства на громадську активність жінок.

Після лекції відбулась панельна дискусія на тему гендерного аспекту правозахисної діяльності за участю Лари Агаронян, а також правозахисниць Тетяни Печончик (Центр інформації про права людини), Олександри Матвійчук (Центр громадянських свобод) та Ане Тусвік Бонде (Фонд Домів прав людини, Осло, Норвегія).

Також під час зустрічі було презентовано фотовиставку: «Правозахисниці: обличчя сили», яка демонструє 18 портретів жінок, що працюють у правозахисних організаціях мережі Домів прав людини.

Представник МГО «Інтернаціональний союз» Рінат Ковбасюк також долучився до даної дискусії та висловив упевненість в надзвичайній актуальності даної теми. Його зокрема зацікавило становище жінок на Закавказзі, що представлять національні меншини даного регіону, їх соціальна адаптація в консервативному суспільстві та регіональна специфіка відповідної проблематики.

Відповідаючи на дане питання представника МГО «Інтернаціональний союз» пані Лара Агоронян відзначила, що основною проблемою для жінок Закавказзя, які представляють національні меншини, сьогодні є традиціоналістські пережитки суспільства, які перешкоджають становленню демократичних свобод в закавказькому регіоні.