Суспільне мовлення: спільна зустріч Координаційного центру мовлення Суспільного з представниками грецької спільноти.

24 січня в київському телецентрі «Олівець» відбулася спільна зустріч Координаційного центру мовлення Суспільного з представниками грецької спільноти.

Координаційний центр створений задля забезпечення інформаційних прав національних спільнот в Україні. Зустріч із представниками грецької спільноти мала на меті визначення ключових тем про життя громад для їх майбутнього висвітлення на Суспільному.

З представниками грецької національної спільноти спілкувалися членкиня наглядової ради UA: Суспільне мовлення у сфері забезпечення прав національних меншин Дарія Карякіна, член правління UA: Суспільне мовлення Микола Чернотицький, генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей та керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Анастасія Гудима.

«Розбудова мовлення національних меншин — спільна робота Суспільного мовника та самих спільнот, — зауважила членкиня наглядової ради Дарія Карякіна. — Під час роботи над концепцією регіонального мовлення ми об’єднали зусилля, спільно опрацьовували правки. Ця концепція стане інструментом, за допомогою якого меншини на національному рівні зможуть заявити про себе як про спільноту та реалізувати культурні питання на майданчику Суспільного».

Член правління UA: Суспільне мовлення Микола Чернотицький зазначив, що Суспільний мовник зацікавлений у створенні контенту про національні меншини й тому збільшує бюджет на його виробництво: «Ми хочемо розширити співпрацю з усіма національними спільнотами, що мешкають в Україні, аби глядач Суспільного бачив різноманіття нашої країни».

«Минулого року ми оголосили великий конкурс проєктів, до якого долучилися понад двісті продакшенів з усієї країни, заявки надійшли до кожної регіональної філії. У результаті конкурсу ми відібрали тридцять чотири проєкти, вісімнадцять із яких будуть профінансовані коштом Суспільного вже в першому півріччі, а шістнадцять отримають фінансування від наших партнерів, — коментує генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей. — Ми сподіваємося, що цього року заявок та крутих контент-ідей буде ще більше».

Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Анастасія Гудима розповіла, що Суспільне прагне створювати медіаконтент про національні спільноти й для них у теле-, радіо- та діджитал-форматах: «На жаль, на комерційних українських телеканалах майже немає контенту, що висвітлює тематику етнічних спільнот. Ми хочемо змінити цю ситуацію, максимально налагодивши міжетнічний діалог з усіма представниками національних спільнот, що мешкають в Україні, створюючи як великі всеукраїнські проєкти, так і точкові для нацспільнот і про них».

Заступниця голови Федерації грецького товариства в Україні Олена Добра відзначила важливість зустрічі спільноти з представниками Суспільного: «У нас вийшла конструктивна розмова. Ми дізналися про структуру Суспільного й про те, як ми можемо налагодити тісну та плідну співпрацю. Тепер ми знаємо, у якому напрямі нам працювати і як реалізувати власні ідеї».

Нагадаємо, Координаційний центр мовлення Суспільного вже проводив зустрічі з представниками польської та чеської спільнот.

Фотографував Володимир Шевчук
Текст взято з сайту: https://corp.suspilne.media/newsdetails/2123