ПРИВІТАННЯ ПРЕЗИДЕНТА МГО «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ» ДАНІЛА ГОНЧАРОВА З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

Дорогі друзі!

Вітаю з Днем соборності України!

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно відзначається з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року .

Сто років тому, 21 січня 1918 року, Центральна Рада затвердила IV Універсал, котрий проголошував, що «…однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу…».Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки, так званий Акт Злуки про об’єднання українських земель в єдину Україну.

Відновлена в 1991-му незалежність була б неможливою без її проголошення в 1918-му. Тому вітаємо усіх із століттям української незалежності!

#100роківНезалежності

З повагою, президент МГО «Інтернаціональний союз» Даніл Гончаров