Представники різних національностей відвідали презентацію картин художниці Ольги Адам “Матері світу”

Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей у місті Києві радо приймала гостей – представників різних національностей на презентації картин художниці Ольги Адам “Матері світу”. Презентація продовжилася обговоренням культурних особливостей виховання дітей в різних куточках землі та святковим концертом.

Серед запрошених гостей був віце-президент Громадської організації “Африканська Рада в Україні” Діало Ісса Садіо, а також представник Китайської Республіки Лі Сянч Дженні, представники змішаних міжетнічних сімей – Теодоріна Каміс-Ваврик та Галина Узу, представник вірменської діаспори в Україні Віолетта Хачатурова та інші учасники, які розповіли про значення і ролі материнства у себе на батьківщині, про те, з якими труднощами стикаються матері на різних континентах і як долають їх, піклуючись про прекрасне майбутнє своїх дітей.

Потім слово брали Теодоріна Каміс-Ваврик та Галина Узу. Вони говорили про те, що змішані міжетнічні сімї часто стикаються з феноменом відмінності менталітетів, традицій і інших культурних чинників. Також вони ділилися з аудиторією секретами й особливостями виховання та розвитку дітей в змішаних сімях, що дозволяють виростити повноцінних членів суспільства та відповідальних громадян.

Під час святкування прозвучало чимало колискових пісень різними мовами світу та прекрасних пісень про матір українською мовою.

Представниця татарського народу Афізе Юсуф Кізі, з маленьким синочком на руках, виконала зворушливу та дуже глибоку за змістом колискову рідною мовою. Перед виступом вона розповіла історію написання цієї колискової. Всі глядачі слухали Афізе зі сльозами на очах, затамувавши подих.

Також представниця Китаю, аспірантка Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Лі Сянч Дженні виконала народну китайську колискову.

Захід закінчився дружньою фотосесією на згадку та обміном контактами. Чи варто говорити, що подібні зустрічі мають велике значення для всіх учасників в плані культурного обміну, що сприяє взаєморозумінню і духовному взаємозбагаченню представників різних народів, які проживають на українській землі.