Представники МГО “Інтернаціональний союз” відвідали вечір-реквієм з нагоди роковин депортації кримських татар

Захід пройшов у Національній опері України ім. Т. Шевченка.

Звертаючись до присутніх Президент України Петро Порошенко зазначив, що Верховна Рада України цілком обґрунтовано визнала депортацію 1944 року геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, адже примусове виселення стало однією із найбільш злочинних і ганебних спецоперацій тоталітарного комуністичного режиму Радянського союзу.

Глава держави нагадав, що в 2014-му, незадовго до сімдесятих роковин депортації, вже пострадянська, але так само авторитарна Росія анексувала український Крим. «Тисячі кримських татар поневолі змушені знову покидати рідні домівки. Окупанти роблять усе, аби й далі витискати волелюбний народ із своєї рідної землі. Що це як не нова неоголошена, підло прихована депортація?», — заначив він і висловив упевненість, що священне право кримських татар вільно жити на рідній землі буде відновлено – остаточно і безповоротно.

Перед присутніми на зібранні виступив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Також пролунали кримськотатарські пісні та вірші. Учасникам пам’ятного заходу було продемонстровано документальну стрічку про історію життя корінних народів Криму.

Джерело: http://press.coop-ua.org