Понівечено більше 30 надгробків на німецькому кладовищі на Чернігівщині.

За повідомленнями istpravda.com.ua понівечено більше 30 надгробків на німецькому кладовищі на Чернігівщині.

Член організації «Союз пошукових загонів України» Костянтин Дерев’янко повідомив про це 10 травня.

«Сьогодні мій колега Володимир прийшов вшанувати пам’ять загиблих жителів Чернігова під час 1941-1943 років, після чого навідався з такою ж ціллю до кладовища німецьких військовополонених котре знаходиться поруч, але вигляд кладовища його дуже засмутив.
Перше що йому кинулося в очі, це побиті надгробки, яких він нарахував аж 37.
Судячи з усього, хтось «порозважався», стрибаючи по старих та крихких надгробках», — розповів дослідник.

У відповідь на подію прес-служба Чернігівської області повідомила наступне:

Пошкоджені невідомими вандалами надмогильні плити на німецькому кладовищі в Чернігові відновлять коштом міського бюджету. Таке доручення чернігівський міський голова дав на загальній нараді 12 травня керівникам управління ЖКГ та КП «Спецкомбінат».

Також він доручив направити листа меру Меммінгена, німецького міста-партнера Чернігова, і повідомити як про прикру подію, так і про зобов’язання Чернігова відновити ці могили.

Разом з тим, Владислав Атрошенко зазначив: кошти на відновлення треба хоч і невеликі, але за них теж можна було би зробити щось корисне в місті. А з вини вандалів цієї можливості не буде.

Днями 36 надмогильних плит на післявоєнному німецькому кладовищі в Чернігові були зруйновані. Керівицтво КП «Спецкомбінат» Чернігівської міської ради повідомило про цей випадок вандалізму до правоохоронних органів. Ведеться слідство.

Всього на цьому кладовищі – 288 поховань 1944-1947 років. Це померлі з числа військовополонених, які працювали в ці роки на відбудові зруйнованого війною Чернігова.