Пишаємося! Золу Кондур обрано однією з посланниць толерантності ПРООН в Україні.

 

Ромську правозахисницю Золу Кондур обрано однією з посланниць толерантності ПРООН в Україні.

Зола Кондур — віце-президентка МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі», що є членом «Інтернаціонального Союзу»

Зола є однією з найактивніших ромських правозахистниць України

Біографічна довідка з сайту:https://helsinki.org.ua

Земфіра (Зола) Кондур більше 20 років займається проблематикою становища ромів в Україні загалом і ромських жінок зокрема. Вона – віце-президентка відомої ромської організації – Ромського жіночого фонду «Чіріклі», а також фандрайзерка ромського інтернет-радіо “Chiriklo”. Окрім того, Земфіра – заступниця голови Міжвідомчої робочої групи при Кабінеті Міністрів Україні з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

З середини 2000-х років Зола Кондур за сумісництвом працює в Інституті педагогіки Національної академії педагогічних наук України у відділі навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури, займається розробкою програм і посібників для навчання ромською мовою. У 2017 році вступила в аспірантуру Запорізького національного університету, аби ретельніше дослідити питання соціальної політики.

Чимало років працює в галузі прав людини з увагою до проблем ромів, у тому числі, як консультантка для міжнародних правозахисних організацій. Фахово займається лобіюванням питань ромів на українському та міжнародному рівнях. Земфіра Кондур представляє інтереси українських ромів в ООН, ОБСЄ, Європейському парламенті, Раді Європи.

Вітаємо та бажаємо успіхів!