Новини партнерів: відповідь ВГО «Союз Гагаузів України» на публікацію в AIF.UA

ВГО « Союз гагаузів України» в особі його керівництва президента Василя Келіогло та віце-президента Федори Арнаут звертається до видання «Известия» в Украине izvestia.kiev.ua та «Аргументы и Факты» AIF.UA з листом-спростуванням до інформації у вищезазначеній статті, опублікованій на сайтах 18.07.2016 року (час публікації 14.25) з назвою «Гагаузская община обратилась к Порошенко с просьбой создания автономии» (http://www.aif.ua/politic/ukraine/gagauzskaya_obshchina_obratilas_k_poroshenko_s_prosboy_sozdaniya_avtonomii)

Являючись керівниками і активістами гагаузьких обєднань, офіційно зараеєстрованих і діючих на території України (ВГО «Союз гагузів України», Одеського обласного гагаузького національно-культурного товариства «Гагауз Бирлик», Київського міського національно-культурного товариства «Халк Бирлик») заявляємо, що інформація, що опублікована в матеріалі начебто про прохання гагузів до Президента України Петра Порошенка про створення автономії на території України не є достовірною.

Автори даної заяви (вказані в статті, як ініціативна група Союзу гагаузів України, зокрема Василь Танасоголо) не є членами жодного з офіційно діючих гагаузьких обєднань в Україні. За багато років діяльності наших організацій, в нас сформувалась низка представників, які активно проводять громадську роботу. Зокрема, багато гагузьких лідерів представлені у виконавчій владі в районах та областях, в депутатських корпусах, сільських, селищних, районних і обласних радах. Також хочемо відзначити, що в Одеській обласній раді є 3 представника гагаузької національності і один з них Юрій Дімчогло є заступником голови Одеської обласної Ради.
Даної особи в переліку цих людей ніколи не було. Більше того, ми, як лідери гагаузької спільноти в Україні, навіть не знайомі з цією людиною.

Також, в статті є посилання на заяви екс-башкана автономно-територіального утворення «Gagauz Eri» («Гагаузія») Михайла Формузала, що, начебто він теж підтримує ідею утворення автономії на території України. Хочемо повідомити, що пан Формузал був главою автономії гагаузів на території Молдови, і вже більше року проживає в Німеччині. Відразу після виходу публікації, ми встановили з ним контакт і він заперечив, що має якесь відношення до написання даного матеріалу і завірив, що цитати використані від його імені в тексті взяті з інтервю, яке було дане більше року тому абсолютно іншому виданню і цьому є пітвердження в мережі. (http://www.ng.ru/cis/2015-04-08/1_bessarabia.html, http://maxala.org/politika/32238-na-karte-ukrainy-poyavilas-esche-odna-avtonomiya-bessarabiya.html#.V43tetlkjIU )
В даній статті цитати вирізані із контексту і застосовуються з метою нагнітання обстановки.

Михайло Формузал готовий публічно прокоментувати свою непричетність до цієї позиції і розмістить спростування про звернення до Президента України з приводу створення автономії гагаузів в Україні.
Також ВГО « Союз гагаузів України» заявляє, що офіційні групи в соціальних мережах та сайт знаходяться за наступними адресами: (www.gagauz.org.ua, www.facebook.com/Союз-гагаузов-Украины-846051295457063/?fref=ts , https://vk.com/club9780830 ) і висвітлюють діяльність організацій вже досить довгий час (з 2008 року).
Але в цей час, коли було опубліковано спростування, в мережах зявились нові групи з ідентичними назвами до наших офіційних сторінок(https://vk.com/valeriymatkovskiy), які розповсюджують неправдиву інформацію, начебто від імені всіх гагаузів.

ВГО « Союз гагаузів України» заявляє, що не звертався з проханням про створення гагаузької автономії до Президента України П. Порошенка і хоче відзначити, що нашому етносу комфортно живеться в місцях нашого компактного поселення на території України і створювати окремий автономний округ немає потреби.

Ми звертаємось до наших видань не тільки з проханням публікувати достовірну інформацію з перевірених джерел, але і не давать можливість цій інформації бути розповсюдженою іншими ЗМІ, в тому числі іноземними, які посилаються на вас як на першоджерело.

Серед них:
https://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1590169
http://korrespondent.net/ukraine/comunity/3719208-hahauzskaia-obschyna-ukrayny-khochet-referendum-o-sozdanyy-avtonomyy
http://navkolo.me/gagauzskaya-obschina-ukraini-zhelaet-referendum-o-sozdanii-73424.html
http://gagauzinfo.md/index.php?newsid=26848
http://www.ritmeurasia.org/news–2016-07-19–gagauzskaja-obschina-na-ukraine-obratilas-k-poroshenko-s-prosboj-o-sozdanii-avtonomii-24749
http://izvestia.kiev.ua/item/show/93742

Подібні матеріали нагнітають обстановку, провокують конфлікти, створюють недружню атмосферу. Просимо не дезінформувати громадян України про неправдиву діяльність гагаузького етносу для якого Україна є домом і другою Батьківщиною
Повідомляємо, відбулася офіційна прес-конференція в місті Одеса з приводу ситуації, що пройшла за участі президента Союзу Гагаузів України Василя Келіогло, віце-президента Федори Іванівни Арнаут, представника Союзу в Одеській області Артема Булгара.

З повагою,
президент Союза Гагаузів України Василь Келіогло
та віце–президент Федора Арнаут