Новини партнерів: ГО «Спілка уральських народів» взяла участь у Всесвітньому конгресі фіно-угорських народів

15 – 17 червня у фінському місті Лахті (Фінляндія) відбувся VII Всесвітній конгрес фіно-угорських народів. Серед учасників конгресу була також член правління МГО «Інтернаціональний Союз», голова ГО «Спілка уральських народів» Надія Єфіміщ. Головною темою конгресу було: «Фіно –угорські народи до стійкого розвитку».

На Конгресі обговорювались питання, повязані зі збереженням і відродженням мов та культур фіно-угорських народів, а також права корінних народів і національних меншин. На конгресі зібралися численні представники фіно-угорських народів, а саме: фіни, естонці, угорці, саами, карели, вепси, марійці та багато інших. Відкрив конгрес Президент Фінляндії Саулі Нінністьо. В програмі конгресу відбулися пленарні та тематичні засідання. На засіданнях було підняте питання про збереження і розвиток рідних мов. Також було обговорено питання, що стосувались фіно-угорського інформаційного простору, економіки, навколишнього середовища, демографічних процесів та багато чого іншого.

Також варто відзначити, що нещодавно ГО «Спілка уральських народів» відсвяткувала своє 20-річчя. За період своєї роботи вони провели чимало різноманітних заходів, метою яких було сприяння популяризації та й просто знайомство з традиціями та культурною спадщиною фіно-угорських народів. Головним ініціатором створення організації була Єфимищ Надія Михайлівна, яка доклала великих зусиль для того, щоб організація представляла себе на гідному рівні серед численного різноманіття національних меншин. МГО «Інтернаціональний союз» вітає ГО «Спілка уральських народів» з такою визначною датою та бажає й надалі йти успішним шляхом популяризації спадщини унікальної культури уральських народів.