28 березня 2014 р. у Міністерстві культури України відбулось розширене засідання Комісії з питань міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин України Громадської ради при Міністерстві культури України.
Участь у засіданні взяли керівники і представники громадських організацій національних меншин України, зокрема представники азербайджанської, вірменської, гагаузької, єврейської, курдської, молдовської, німецької, польської, румунської, угорської, чеченської та інших національних спільнот.
Заступник Міністра культури України О.Журавчак поділився з присутніми баченням подальшої роботи Міністерства у сфері етнополітики і розвитку співпраці з представниками національних спільнот України.
Як було зазначено під час засідання, Україна є країною з багатонаціональним складом населення, в якій впродовж останніх двадцяти років спостерігається стрімкий розвиток громадських організацій національних меншин. Це викликає необхідність формування і реалізації виваженої державної політики у сфері етнополітики та її належного організаційно-інституційного забезпечення.
Відтак, учасники засідання обговорили питання подальшого забезпечення реалізації державної етнополітики України та звернулись до Міністерства культури та Уряду країни з конкретними пропозиціями, спрямованими на удосконалення механізму забезпечення прав національних меншин. Зокрема, учасники засідання виступили з ініціативою створення при Кабінеті Міністрів України з метою всебічного сприяння збереженню громадянської злагоди в суспільстві, гармонізації міжнаціональних відносин, розвитку етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин Ради національностей України.
Представники національних об’єднань України висловили свою впевненість у важливості подальшого удосконалення законодавства у сфері міжнаціональних відносин, зокрема розроблення спільно з представниками національних меншин і подальшого ухвалення Верховною Радою України проектів законів «Про Концепцію державної етнонаціональної політики», «Про національні меншини в Україні» (нова редакція), «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», а також залучення представників національних меншин до процесу розроблення проекту Закону України «Про розвиток і застосування мов в Україні» та забезпечення його попереднього широкого громадського обговорення;
Також учасники засідання констатували відсутність в Україні ксенофобії як системного явища, водночас, з метою запобігання окремим проявам вказаного ганебного явища запропонували створити на рівні Уряду Міжвідомчу комісію з питань протидії ксенофобії, міжетнічній та расовій нетерпимості.