2 вересня 2016 року, відбулась робоча зустріч Міністра культури України Евгена Нищука з представниками національно-культурних спільнот України, на якій обговорили питання загострення міжнаціональної ситуації на Одещині, що склалась після скоєння злочину (за підозрою слідства) представником ромської громади, врезультаті чого усе ромське населення с. Лощинівка, Ізмаїльського р-н., Одеської обл. було вороже сприйнято жителями села та, після погрому їх будинків, було виселено з території Лощинівки.
У діалозі взяли участь представники державної влади та керівники національно-культурних об’єднань України, а саме: Голова правління МГО «Інтернаціональний Союз» Дарія Карякіна,Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко,заступник Голови Ради, Президент Конгресу Ромів України Петро Григоріченко, Голова правління Всеукраїнської громадської організації «Діаспора чеченського народу» Салман Садаєв, Президент Спілки гагаузів України Василь Келіогло, Голова Асамблеї Національностей України Ровшан Тагієв, Голова Асоціації єврейських організацій і громад (Ваад) України Йосиф Зісельс, Директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко, Заступник Директора Департаменту у справах релігій та національностей Михайло Подюк, Начальник відділу національних меншин та української діаспори Володимир Ходаківський та начальник відділу уповноважених Голови Національної поліції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Костянтин Тарасенко.
У ході розмови було прийнято рішення щодо звернення до державного уряду про створення урядової комісії по улагодженню ситуації на Одещині та підготовлене колективне звернення.
МГО «Інтернаціональний союз» приносить щирі співчуття родині загиблої дівчинки, висловлює сподівання на неупереджене розслідування цього жорстокого злочину та різко засуджує події, які відбуваються у селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області. Злочинець, якій дозволив собі відібрати життя у малої дитини, безумовно повинен понести покарання, відповідно до кримінального законодавства України. У той же час повага та рівні права усіх громадян, гарантування захисту прав осіб, які відносяться до уразливих груп та не мають громадянства, включаючи протидію етнічній ворожнечі є необхідними передумовами існування будь-якого стабільного суспільства. На тлі безумовно жорстокого злочину жителями місцевої громади було скоєно інші злочинні діяння, викликані упередженим ставленням до певної групи осіб, що мають спільні ознаки за національною приналежністю: а саме, умисне знищення, пошкодження та підпал майна представників ромської спільноти та їх подальше неправове виселення з села.
Держава гарантує, що кожен громадянин має право на захист. Погрози, образи, напади через приналежність до групи осіб, що мають певні спільні ознаки, такі як приналежність до певної національно-етнічної групи, мова, релігія, тощо не повинні поширюватись у багатонаціональному українському суспільстві. Слід зазначити, що згідно зі статтею 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації держави-учасниці зобов’язуються заборонити і ліквідувати расову дискримінацію в усіх її формах і забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, без розрізнення раси, кольору шкіри, національного або етнічного походження, особливо щодо здійснення права на свободу пересування і проживання в межах держави. Також відповідно до статті 18 Закону України «Про національні меншини в Україні» будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом. У запитах також вкотре наголошується на тому, що якісна реалізація Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 701-р, постійна діяльність місцевих органів державної влади задля інтеграції ромів в українське суспільство, дозволила б запобігти, зокрема, ситуації, що склалася у селі Лощинівка.