МГО “ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ” ПРОВІВ ПІДСУМКОВЕ РОБОЧЕ ЗАСІДАННЯ

21 грудня 2017 року МГО «Інтернаціональний союз» підвів підсумки річної роботи.

На урочисте засідання завітали партнери та друзі Інтерсоюзу, з якими співпрацює організація.

МГО «Інтернаціональний союз» дякує всім, хто завітав на святкове засідання, а саме: Центральному державному кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, Комісії з міжнаціональних відносин Громадської Ради при Міністерстві культури України, представникам Громадської ради при КОДА, ДУМУ, ГО «Іракський Дім», ГО “Київська татарська громада”, ГО “Розпочни нове життя”, ГО «Африканська рада в Україні», Президії Антифашистського комітету України, Інституту азербайджанства, Асоціації болгар України, Україно-болгарський культурний центр “Сердіка”, Харківського об’єднання казахстанців “Берлік”, Союзу уральських народів України, КНУ ім. Шевченка, Департаменту організації безпеки життєдіяльності Української служби порятунку, а також представникам Вірменської, Іракської, Сирійської, Палестинської, Чеченської, Гагаузької, Киргизької, Татарської, Кримсько-татарської громад та представників інтернаціональних сімей.

Вечір розпочався з привітального слова Президента МГО ”Інтернаціональний союз” Даніла Гончарова який відкрив святкове засідання, наголосивши про те, що спільна діяльність дозволяє нам вийти на новий більш високий рівень в сфері взаємодії національних меншин в Україні та передав слово голові правління Дарії Карякіній для повідомлення звітної роботи МГО ”Інтернаціональний союз”.

Спершу Дарія подякувала гостям та зазначила, щона превеликий жаль за цей рік пішли з життя три члени Інтернаціонального союзу: Вікторія Радік, Аркадій Монастирський, Дмитро Ліпіріді. Вшануємо їм світлу пам’ять.

Підводячи підсумки року, Дарія повідомила, що МГО «Інтернаціональний союз» почав представляти інтереси національних меншин у Громадській раді при КОДА в комісії “Духовність і держава” та продовжує роботу в комісії при Міністерстві Культури. Також відмітила, що при Міністерстві культури МГО «Інтернаціональний союз» стали членами Ради етнонаціональних спільнот України.

Було зазначено, що Міністерство культури України розробило Концепцію державної етнонаціональної політики України, яку надали членам організації на вивчення та внесення пропозицій. Також було представлено для партнерів ІС Концепцією мовлення нацменшин для суспільного мовника України також для розгляду і внесення рекомендацій.

Голова правління звернула увагу, що при створенні законопроектів про національні меншини МГО «Інтернаціональний союз» брали активну участь у обговоренні і напрявляли свої правки до комітету Верховної ради України, щодо текстів деяких з цих законопроектів.

Важливою подією цього року є підписання договору про передання фото та відеодокументів до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного.

Крім того, МГО “Інтернаціональний союз” разом з Українською Гельсинською спілкою про права людини стали співорганізаторами проекту “Думайдан – 2017”, де спільно з представниками національних меншин долучилися до символічного пошиття Шатра порозуміння.

Продовжується проект Жіночий Клуб як майданчик для соціалізації жінок з національних меншин і щоразу кількість учасниць заходів збільшується.

До того ж, на фейсбук сторінці створена постійна рубрика, яка знайомить читачів з новою та вживаною термінологією з етнонаціональних питань України.

Відмітимо, що протягом року проводилися робочі зустрічі з питань забезпечення прав нацменшин з міжнародними інституціями Фондом «Відродження» , ОБСЄ, ECMI, FUEN та іншими міжнародними експертами.

Говорячи про майбутні плани, Дарія Карякіна звернула увагу на нові проекти які МГО ”Інтернаціональний союз” планує запустити наступного року, зокрема: 1) проект “Юридично-психологічні поради”, мета якого представникам нацменшин допомогти правильно виходити з ситуації, що мають прояви дискримінації за етнічною ознакою. В ході проекту планується випуск бюлетеня, де описуватимуться практичні поради та шляхи вирішення ситуацій, що носять дискримінаційний характер. 2) В рамках роботи Громадської ради при КОДА планується проект «Тижні книги»метою якого є ознайомити громадськість області з культурною спадщиною народів, що проживають на території України.

Під кінець доповіді гості переглянули відеозвіт про роботу “Інтернаціонального союзу” за останній рік, у якому були зібрані найзначніші та найважливіші моменти життя та діяльності організації. Після відеозвіту лунали теплі слова привітань на честь “Інтернаціонального союзу” від заступника муфтія ДУМУ шейха Рустама Гафурі.

Родзинкою заходу стала презентація книги члена Інтернаціонального Союза, представника азербайджанської спільноти в Україні Аріфа Гулієва.

Після закінчення офіційної частини учасники засідання насолоджувались виступом артистів з національної філармонії, який виконував українські народні пісні. А діти і дорослі відвідали майстер класи по виготовленню свічок та новорічних іграшок. Фуршет та неформальне спілкування проходило під звучання знайомих та улюблених композицій. Сюрпризом заходу стала зимова вікторина учасники якої отримали заохочувальні призи. Наприкінці вечора всі разом смакували солодощі і робили пам’ятні знимки у фотозоні.

Фотографії засідання МГО “Інтернаціональний союз” ви можете подивитись, перейшовши за посиланнями:

http://interunion.org.ua/ua/foto-pidsumkovogo-robochogo-zasidannja-21122017-chastina-1http://interunion.org.ua/ua/foto-pidsumkovogo-robochogo-zasidannja-21122017-chastina-1

http://interunion.org.ua/ua/foto-pidsumkovogo-robochogo-zasidannja-21122017-chastina-2http://interunion.org.ua/ua/foto-pidsumkovogo-robochogo-zasidannja-21122017-chastina-2