Круглий стіл «Ефективні громади у регіонах з різноманітним етнічним складом населення.» за організації ECMI у партнерстві з «Інтернаціональним Союзом»

16 січня в Конференц залі КМР відбувся круглий стіл «Ефективні громади у регіонах з різноманітним етнічним складом населення.»

Організаторами виступили Європейський центр з питань меншин в Україні у партнерстві з «Інтернаціональним Союзом» та Київською міською радою.
Програма заходу включала вітальні слова від А. Юраша — директора Департаменту у справах релігій та національностей МКМС України, Н. Мекахаль — представниці ECMI в Україні та Д.Карякіної — голови правління «Інтернаціонального Союзу».

З темою «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади» виступила Лідія Євтушенко, профільний державний експерт Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та території України. Вона доповіла про завдання, хід та результати реформи децентралізації.

В рамках заходу відбулися презентації реалізації ініціативи ЕСMI «Управління різноманіттям із метою стійкого економічного розвитку», а також ключової доповіді про процеси об‘єднання в громадах з різних етнічним складом населення. Виявлено упередження серед людей та шляхи подолання цих побоювань, представлено позитивні кейси та рекомендації щодо реалізації реформи децентралізації у поліетнічних регіонах.

Окрім того, виступили сільський голова с. Городнє Болградського району, що розповів про проблемні моменти об’єднань у регіоні.

Слово мав і заступник директора Чернівецького центру підвищення кваліфікації та віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи»Сергій Гакман, що торкнувся питання громадянської освіти в громадах з поліетнічним складом, як є ключовим до місцевого розвитку громад.

У зв‘язку з жвавим обговоренням та зацікавленістю учасників зустрічі вирішено продовжити дискусію з даного питання в найближчому майбутньому.
Участь у круглому столі взяли близько 60 осіб з різних регіонів України, що представляли державні органи та національно-культурні товариства і громадянське суспільство.

Деталі заходу та рекомендації ми поступово будемо повідомляти на сайті, висвітлюючі різні важливі питання, які були озвучені на круглому столі та під час доповідей.
Усі фото з заходу у нашій галереЇ