Координаторка проектів МГО «Інтернаціональний Союз» відвідала презентацію результатів першого в Україні загальнонаціонального опитування про права людини.

8 грудня 2016 року було презентуване загальнонаціональне соціологічне опитування «Права людини в Україні”, проведене фондом «Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс” за підтримки ГО «Центр інформації про права людини» і Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Одне з питань цього блоку опитування стосувалося обмеження прав ромів. За таке обмеження висловились 47,6% респондентів (11,2 – безумовно, має бути обмежено і 36,4 – за певних обставин).

«Для мене це дослідження як холодний душ. Для правозахисників це не можливо – прийняти таке скорочення обсягу прав людини. Чи можна обмежувати права ромів?! Мені здається для України це величезна проблема. Я дуже сподіваюсь, що ми об’єднаємося з правозахисниками. Ми – і правозахисники, і Офіс уповноваженого – ми опиняємося під перехресним вогнем: бо коли ми говоримо про права людини, ми отримуємо незадоволення як боку держави, так і з боку суспільства. І нам треба багато працювати, щоб права людини стало перевагами»,- заявляє Уповноважений Верховної Ради з прав людиниВалерія Лутковська.

Оцінка населенням змін, які з часів Євромайдану відбулися в сфері прав людини, є достатньо песимістичною. Лише 4% відмітили, що ситуація в цій сфері покращилася, і ще 23% вважають, що ситуація з одними правами змінювалася на краще, а з іншими – на гірше. Натомість 35,2% відмітили, що ситуація однозначно стала гіршою, а ще 28% вважають, що ніяких змін не відбулося.