Координаторка проектів МГО «Інтернаціональний Союз» Ирина Лобасок взяла участь у робочому зібранні Громадської Ради при Міністерстві культури України

Сьогодні відбулось чергове засідання Громадської Ради при Міністерстві культури України. На засіданні представникам громадськості представили нового замміністра Рибачука Ю.А., який розповів про свій багатогранний досвід роботи у сфері журналістики та культури, зокрема, громадська діяльність в команді РПР (платформа „Культура 2025”). Також доповідач поінформував присутніх щодо питань, якими він опікуватиметься на посаді заступника Міністра. Окремо виступаючий акцентував свою увагу на впровадження міністерством реформи „Децентралізація” та її позитивні/негативні наслідки для культурної сфери життя країни.

Від Комісії з міжнаціональних відносин заслухали Голову комісії Садаєва С.А., який доповів про ситуацію щодо створення Ради національних організацій України. Він розповів про вже виконану роботу та досягнення у цьому напрямку і зазначив, що, наразі, відбувається незрозуміле помітне гальмування у процесі створення згаданої Ради. Садаєв С.А. запропонував підготувати звернення до керівництва Міністерства культури з проханням повернутися до процедури створення Ради і звершити її формування в найближчий час, оскільки майже все вже для цього готове.
Садаєв С.А. також запропонував розглянути по-новому підхід у роботі із законопроектами. На думку доповідача, для якісної роботи із законопроектами та законодавчо-нормативними актами необхідно мати певні матеріальні ресурси, тобто запрошувати фахівців високого професійного рівня, що само по собі передбачає фінансові затрати. Садаєв С.А. запропонував звернутися із заявою до Міністерства культури з проханням знайти можливість профінансувати результативну законотворчу діяльність фахівців, в тому числі й від Громадської ради при МКУ. На думку доповідача, це можна було б реалізувати шляхом укладення із залученими фахівцями договорів цивільно-правового характеру, або зарахуванням їх до штату на посади за сумісництвом.