Координаторка проектів “Інтернаціонального союзу” Ірина Лобасок взяла участь в засіданні Громадської ради при Мінкультури 10 липня 2017

10 липня за участі Міністра культури України Євгена Нищука, заступника Міністра культури України Тамари Мазур, керівника патронатної служби Міністра культури Дмитра Зеленецького відбулося засідання Громадської ради при Мінкультури, яка підвела підсумок свої діяльності впродовж року після оновлення свого складу. У засіданні, окрім 25-ти членів Громадської ради також взяла участь Ірина Лобасок, координаторка МГО “Інтернаціональний союз”, а також запрошені фахівці та експерти, які продовж року постійно долучалися до діяльності робочих комісій за різними актуальними напрямками у культурно-мистецькій сфері.

Міністр культури Євген Нищук під час свого виступу відзначив позитивні зміни, які відбулися в організації та діяльності Громадської ради, а також зростання ефективності співпраці структурних підрозділів відомства та фахівців, які представлені в Громадській раді.

«Громадська рада збалансовано складена по різних напрямках і впродовж року, в багатьох важливих моментах, я відчував підтримку і кваліфіковану допомогу Громадської ради. Зокрема, під час річного звіту та на численних засіданнях комітетів Верховної Ради України. Все це є свідченням нормального діалогу між представниками Мінкультури та Громадської ради», – наголосив Євген Нищук.

«Саме від вас ми отримуємо інформацію щодо певних загроз ,зокрема, пов’язаних з сферою діяльності Міністерства культури, серед них кадрові, релігійні, питання охорони культурної спадщини. Ми чуємо ваші думки і реагуємо, адже ми маємо працювати в спільності з громадськістю і це важливий момент, який варто використовувати на повну силу».

Заступник Міністра культури Тамара Мазур також привітала членів Громадської ради з річницею роботи і коротко розповіла про концептуальну частину зробленої відомством роботи у сфері охорони культурної спадщини. Окремо вона зупинилася на результатах участі української делегації в роботі 41-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходила напередодні у місті Кракові ( Республіка Польща), і під час роботи якої розглядався звіт про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра». Крім того, були озвучені також дії Міністерства культури, спрямовані на вирішення ситуації із збереженням культурних цінностей, які знаходяться на окупованій території АР Крим.

Під час засідання Громадської ради розглядалася низка питань пов’язаних із плануванням її діяльності, у тому числі уточнення та доповнення до Плану роботи на друге півріччя поточного року, внесення змін до діючого Положення, питання діяльності робочих груп при Комісіях Громадської ради та інші організаційні питання. Заслухані доповідачі, відбулося обговорення, та прийняті рішення з усіх шести пунктів порядку денного.

Зокрема, голова Громадської ради Богдан Кожушко поінформував присутніх про те, що значна частина запланованих на 2017 рік заходів вже виконана.

Учасники четвертого засідання Громадської ради з ентузіазмом зустріли інформацію головуючого щодо успішно проведених Громадською радою разом з Комісією з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти чотирьох Міжнародних науково-практичних конференцій за участі науковців із США, Великої Британії, Білорусі, Нігерії і України.

Особливо знаковим став той факт, що за матеріалами приуроченої до 25-річчя Незалежності України проведеної минулорічної наукової конференції “ЗАСАДИ ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЦИВІЛІЗОВАНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА” Громадська рада власними силами спромоглася видати свій перший Збірник наукових праць, три сигнальні примірники якого безпосередньо на засіданні були вручені керівникам Міністерства.

Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245258392&cat_id=244940177