Коли ми памятаємо – ми перемагаємо!

Шановні члени та партнери!

Дозвольте привітати Вас з відзначенням Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги під гаслом “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Згідно з Указом Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» в цьому році Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в дусі пам’яті та примирення.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; у Норвегії – «День визволення»; у Словаччині – «День перемоги над нацизмом»; у США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; у Чехії – «Національний День».

8 та 9 травня ми переосмислюємо подій ІІ світової війни. Сьогодні Україна руйнує радянські історичні міфи та веде чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

Рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін) сьогодні є у пріоритеті.

Акцент з історії військових дій переноситься на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.

В ці дні ми висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму та увічнюємо пам’ять загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

Символом цих днів є символ маку, як знак і символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє.

Пам’ять про події, які відбувалися на нашій землі, робить нас сильнішими, має оберігати від помилок минулого і допоможе перемогти сьогодні.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації.

Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Колими пам’ятаємо – ми перемагаємо!