КНИГА “УГОРЦІ В КИЄВІ” ПОБАЧИЛА СВІТ

Відбулася презентація книги «Угорці в Києві». Презентував роботу її автор, відомий в Україні художник, уродженець Закарпаття Стафан-Арпад Мадяр.

Пан Стефан проживає у Києві майже 50 років, а ідея написати книгу про історію життя угорців у Києві з’явилася у нього у 1984 році, коли автор майбутньої книги познайомився з Іштваном Фодором (археологом, доктором історичних наук, керівник археологічних експедицій в Україні наприкінці 60-х років XX століття). «Якби мені два роки тому сказали, що я напишу книгу, я б не повірив цьому, подумав, що це якийсь сон», – зізнається автор.

Книга, яка що днями вийшла у світ, розповідає історію появи і життя угорців у Києві з давніх часів і донині. «Угорці в Києві» є науково-популярним виданням, яке вийшло двома мовами, угорською і українською загальним накладом 4000 примірників. Вихід книги стане початком більш ґрунтовної дослідницької роботи спільної українсько-угорської історії, каже посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень. «Я сподіваюся, що ця книга є передвісником наукової роботи, над якою працюватимуть змішана українсько-угорська історична комісія», – каже дипломат.

Наразі книга продаватиметься у книгарнях лише в Україні. Упорядники за допомогою українських об’єднань в Угорщині шукатимуть можливості для продажу видання і в Угорщині. У планах авторів цієї роботи переклад книги також англійською мовою. Принаймні юрист і бізнесмен Ігор Кушнарьов, який профінансував вихід «Угорців в Києві» пообіцяв посприяти в тому, аби книга вийшла однією з найпоширеніших мов світу.

Джерело: glavcom.ua