КИРГИЗЬКА ДІАСПОРА ТА ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНОГО СОЮЗУ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЧИНГІЗА АЙТМАТОВА

У Києві відбувся мистецько-літературний захід за ініціативи Посольства Киргизстану в Україні, киргизької діаспори в Україні та української діаспори Киргизстані.Творчий вечір організовано на честь класика літератури і також з нагоди презентації киргизького народного епосу «Манас»

У 2018 виповнюється 90 років з дня народження Чингіза Айтматова і 10 років з того моменту як автора не стало, в звязку з цим в Киргизстані і ряді дружніх країн на державному рівні відзначається його ювілей.

Посольство при підтримці Міністерства культури в Україні та Національної спілки письменників організовує ряд заходів присвячених творчості і памяті генія літератури.

“Україну і Киргизстан повязують багатовікові історичні та дружні відносини. В історії співпраці особливо помітний культурно-освітній аспект, який сприяє міцному формуванню дружніх міждержавних відносин і зміцнення взаєморозуміння між нашими народами, а також взаємозбагачення традицій і звичаїв. Вагомий внесок у просування міжкультурного діалогу вніс письменник Чингіз Айтматов. Завдяки його творам українці разом з усім світом дізналися високу гуманістичну філософію його творів і унікальну історико-культурну спадщину киргизького народу “- такими словами звернувся до гостей Посол Киргизстану в Україні Жусупбек Шаріпов.

Відвідали заходи посли таких стан в Україні як: Молдова, Казахстан, Туркменістан, Узбекистан, дипломати, представники державних органів, активісти національних спільнот, ЗМІ. Спеціально з Киргизстану прибули також представники української діаспори в цій країні. Киргизька діаспора в Україні була на заході у досить розширеному складі на чолі з її лідером Жаналієвим Шералі.

Гості почули цікаві факти з біографії автора, прослухали уривки з його творів. Оригінальні читання супроводжувалися музикою виконаною на киргизьких народних інструментах таких як: комуз, темир-комуз, Чопо-чоор.

Далі в програмі вечора йшла презентація киргизького народного епосу Манас і була представлена книга Мара Байджіева «Сказання про Манасі, Семетей і Сейтек» в перекладі на українську мову. Книга являє собою поетичну трилогію, в основу якої покладено варіанти відомих народних оповідачів.

“Манас” – це загальновизнана культурна спадщина національної і світової культури, про що було заявлено, зокрема Генеральною асамблеєю ООН. Це явище унікальне і єдине в своєму роді, притаманне виключно киргизів. У науковому вимірі його відносять до числа героїчних епосів.

Крім презентації незвичайного мистецтва “Манас”, здивували організатори також виставкою картин. Експозиція була складена з полотен створених за мотивами творів Чингіза Айтматова.

Текст і фото: з доповненнями theoutlook.com.ua