КЕРІВНИЦТВО ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНОГО СОЮЗУВЗЯЛО УЧАСТЬ У ОФІЦІЙНІЙ ЦЕРЕМОНІЇ ДО ДНЯ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ ЗА УЧАСТІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

18 травня Україна відзначила День боротьби за права кримськотатарського народу та вшанувала память жертв депортації кримських татар 1944 року.

Цього дня в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб. 5989 осіб були заарештовані − вони потрапили в ГУЛАГ.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем памяті жертв геноциду кримськотатарського народу. У Києві на Софійській площі за участі вищого керівництва держави, представників дипломатичного корпусу та релігійних конфесій та керіників громадських організацій з захисту прав нацменшин і корінних народів відбулися події, присвячені Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню памяті жертв геноциду кримськотатарського народу. Урочисті промови, концерт-реквієм, показ фільмів та жалобний мітинг- були в програмі заходів.

Весь український народ поділяє смуток кримських татар через жахливі події, які сталися з кримськотатарським народом 74 роки тому, наголосив Президент Петро Порошенко. «Хочу наголосити, що біль кримських татар – це біль усіх українців. Трагедія 44-го була лише прелюдією, початком багатолітньої політики гонінь», – сказав Глава держави під час свого виступу. Зазначимо, що тоді у 1944 році весь кримськотатарський народ був насильницьки виселений радянською владою зі своєї історичної Батьківщини — Криму.

Після депортації була знищена матеріальна та духовна спадщина кримських татар, конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, запаси продовольства, ліквідовані книгозбірні, закриті бібліотеки, школи, мечеті. Було змінено тисячі історичних назв місцевостей. Урочисті заходи вікрилися гімнами України та кримськотатарського народу, промови виголосили П.Порошенко та Р.Чубаров.

Інтернаціональний Союз був представлений Президентом організації Д.Гончаровим, членами правління та ревізійної комісії В.Келіогло, Х.Ауді, представниками грецької та іракської спільноти, координаторами та головою правління Карякіною Дарією.

Текст за матеріалами: 5 канал та mincult.gov.ua, president.gov.ua