Інтерсоюз – співорганізатор річного проекту “Думайдан-2017”

30 березня 2017 року в Києві відбувся перший думайдан в рамках річного проекту «Думайдан — 2017: гуртуймося біля шатра порозуміння» в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA.

На заході було презентовано річний проект «Думайдан — 2017: гуртуймося біля шатра порозуміння». Метою проекту цього року є визначення причин непорозуміння між людьми з різних етнічних груп та культурним бекграундом в суспільстві України, пошук шляхів їх усунення. На заході було створено робочий текст резолюції учасників першого думайдану на основі виступів та обговорень, а також оголошено конкурс на краще есе щодо вирішення озвучених питань. На першому думайдані гості змогли долучитися до дискусії і дізнатися більше про історію ромського народу, зокрема і такі трагічні її моменти, як нацистський геноцид в часи Другої світової війни. Присутні також переглянули тизер документально-мистецького проекту про історії сучасних ромських жінок України, які розвінчують стереотипи і своїм прикладом демонструють успішність, професійну й особисту реалізацію. Перший думайдан поклав початок річній дискусії і пошукам відповідей на запитання: як нам, людям з різних етнічних груп та різним культурним бекграундом налагоджувати міжкультурний діалог і ставати ближчими один до одного? Завершився захід “вільним мікрофоном” для гостей заходу, а також неформальним обговоренням за чашкою чаю.

Організатори проекту «Думайдан – 2017: гуртуймося біля шатра порозуміння»: Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини», Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конгрес Ромен України», Міжнародний фонд “Відродження”, МБФ Ромський жіночий фонд «Чіріклі», ГО Платформа для змін “Ре:Дизайн”, Конгрес національних громад України, Асамблея національностей України, Рада національних спільнот України, Громадська організація «Центр Права», Міжнародна громадська організація “Інтернаціональний союз”.

Проект реалізується за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Центру Української Культури та Мистецтв, Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

Захід організовано в рамках проекту з інституційної розбудови УГСПЛ за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні, а також за підтримки “Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA”.

Дивіться відео з презентації проекту в нашій відеотеці: Частина 1 та Частина 2, а також відео з обговорення проекту на нашому Youtube-каналі: Частина 3 , Частина 4 , Частина 5 .