ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ ЗІ СВОЇМИ ЧЛЕНАМИ ТА ПАРТНЕРАМИ ВІДСВЯТКУВАВДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

22 серпня 2018 року за декілька днів до найважливішого державного свята МГО «Інтернаціональний Союз» як завжди запросив членів та партнерів організації об‘єднатися для святкування Дня Незалежності.

Особлива атмосфера в багатонаціональному середовищі гарантована завжди. Щорічно у колі друзів ми відзначаємо свято і надсилаємо свої найкращі побажання миру, злагоди, процвітання Україні. Цього разу до нас завітали представники різних громадських організацій, державних органів, обласних осередків, національно-культурних товариств, товариств дружби, делегати із Запоріжжя, Миколаєва.

Серед гостей заходу були представники азербайджанської, болгарської, вірменської, чеченської, гагаузької, польської, палестинської, ромської, башкирської, татарської, сирійської, бангладеської громад України, члени Африканської Ради, Арабського центру, ДУМУ, КОДА, КНУ ім Шевченка по роботі з іноземними студентами та інші.

До усіх гостей привітальні слова були передані від президента організації Гончарова Д.У. із побажаннями нашими спільними зусиллями працювати на благо України. Голова «Інтернаціонального Союзу» також поздоровила усіх гостей і запропонувала продовжити традицію знайомства з тими культурними надбаннями України, з якими гості ще не знайомилися в рамках наших заходів. «Інтернаціональний Союз» реалізоваючи поступову допомогу у інтеграції в українське суспільство представників нацменшин вважає одним з її дієвих методів розширення кругозору щодо українських традицій та звичаїв. Тому кожного разу ми намагаємося в наших проектах презентувати нові надбання України, робити їх зрозумілішими і ближчими.

Цього разу усім охочим випала нагода поспілкуватися з експертом у питаннях української культури, людиною, що проводить експедиції, збираючи різними куточками Батьківщини фольклор, обряди, пісні. Окрім того представникам іноземних діаспор та національно-культурних товариств стали ближчими мелодії виконані на лірі і кобзі і вони дізналися цікаві деталі пов’язані з цими інструментами. Музичний же колектив, виконуючи народні пісні подарували ще й гру на цимбалах, скрипці та бубоні.

Без майстер-класів теж не обійшлося: Діти із задоволенням долучилися до майстринь у красивих традиційних українських костюмах до виготовлення мотанок-лелек. Лелеку часто вважають символом вірності, щастя, добробуту, любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це – й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини. Дорослі ж гості разом з майстром опановували техніку різьблення по дереву. Не з першого разу вдавалося зробити правильні візерунки на скриньках, та найбільш завзяті все ж створили витончені узори собі на згадку. Жінки під керівництвом майстринь декорували один з найбільших помічників на українській кухні-сито. Обраними мотивами були “дерево життя” (світове дерево, вазонник) з Наддніпрянщини та Слобожанщини. Для зразку обрали інтерєрні розписи та зображення дерева на вишитих рушниках. Дехто доповнював сито розписами у кольорах українського та прапору своєї першої Батьківщини у знак дружби та взаємоповаги. І ті, хто бажав найдовше відчути смак Дня Незалежності у кольорах державного прапора залишали аквавізерунки собі на тілі.

Яскрава фотозона у синьо-жовтих кольорах не пустувала увесь вечір, а на останок, було зроблено усіма групове фото із зізнанням любові до України, яке в день 24 серпня прикрасило нашу сторінку у ФБ.

Дякуємо усім, хто відсвяткував у родинному колі День Незалежності України з нами. Україна красива і у своєму різноманітті! І ми сподіваємося ми ще більше закохали вас в Україну!