ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ НА ЗАСІДАННІ РАДИ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ

Під головуванням Першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко відбулось засідання Ради етнонаціональних організацій України. У засіданні взяли участь представники парасолькових організацій, що представляють інтереси більшості національних меншин в Україні, а також міжнародні експерти у сфері етнополітики, представники Верховного Комісара ОБСЄ у правах національних меншин, Офісу Ради Європи в Україні та Європейського центру з питань меншин, члени Експертної ради Міністерства культури України з питань етнополітики, науковці та керівники структурних підрозділів Мінкультури.

Під час засідання Голова правління Міжнародної громадської організації «Інтернаціональний союз», член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Дарія Карякіна презентувала оновлену редакцію Концепції мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України.

В ході Експертного обговорення порушувались актуальні питання щодо критеріїв (кількісних, часових, мовно-культурних та інших) визначення національних меншин та корінних народів у країнах Євросоюзу, колективних та індивідуальних прав національних меншин та корінних народів, представницьких та інших офіційних органів влади корінних народів, їх межі компетенції та взаємодія із органами влади різних рівнів, успішних практик забезпечення права національних меншин на освіту рідною мовою.

Водночас, у рамках заходу відбулися індивідуальні та групові консультації міжнародних експертів. Виступи експертів супроводжувались активними дискусіями усіх учасників обговорення, які мали можливість висловити своє бачення із зазначеного кола питань.

Після обговорення пропозиції щодо внесення змін до згаданої Концепції було прийнято рішення стосовно її доопрацювання. Особливу увагу члени Ради етнонаціональних організацій України приділили розгляду нещодавніх подій, пов’язаних з нетолерантним ставленням невідомих осіб до представників ромської національності. За результатами обговорення Рада вирішила виступити зі зверненням до суспільства та правоохоронних органів, в якому рішуче засудила прояви агресії, які найімовірніше є злочинними діями провокативного характеру.