ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ МГО ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ СОЮЗ ДАРІЯ КАРЯКІНА ВІДВІДАЛА ОФІЦІЙНЕ СВЯТКУВАННЯ З НАГОДИ КУРБАН-БАЙРАМУ

21 серпня мусульмани відзначили головне ісламське свято Курбан-Байрам або свято жертвопринесення.

Свято жертвопринесення відсилає до історії Пророка Ібрагіма. Уві сні йому прийшло одкровення, що той повинен принести в жертву свого сина. Будучи благочестивим, Пророк підкорився велінню Всевишнього і став готуватися до приношенню в жертви Ісмаїла.

Ісмаїль, дізнавшись про це, не став чинити опір, оскільки був слухняний до батька, і Бога. Однак по Волі Господа ніж не різав. Пророк гідно пройшов це випробування, проявивши смиренність і покірність, за що був винагороджений Всевишнім. Згодом замість сина на заклання Бог велів відправити барана, який був спущений з Раю.

У день свята мусульмани здійснюють бажане велике обмивання і одягаються в святковий одяг, слідуючи сунне, вибирають наряди світлих тонів. І йдуть до мечеті, щоб виконати Святковий Намаз.

Так, у Київській соборній мечеті «Ар-Рахма» зібралося понад 3000 мусульман, щоб відзначити цей день у колі одновірців. Разом з усіма молилися прості мусульмани, дипломати іноземних держав, бізнесмени, журналісти, студенти з країн мусульманського світу.

Духовне управління мусульман України організувало масштабне дійство для прихожан. Крім святкової молитви, на віруючих чекала яскрава розважальна програма: сімейний фестиваль, конкурси і вікторини, атракціони для дорослих і дітей, ярмарок східних сувенірів і кухні, святковий обід, фотозона та багато іншого.

Після ранкової молитви, вже за межами мечеті, в спеціально відведених місцях здійснюється обряд жертвопринесення.

Святкове дійство відбулося у всіх філіях ДУМУ: Одесі, Полтаві, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Запоріжжі та інших містах і селах України.

Святкування тривало до 24 серпня. У ці дні мусульмани відвідували рідних і близьких, дарували подарунки і пригощали один одного.